Wpis z mikrobloga

#uk Siemka, czy ktoś był kiedyś w podobnej sytuacji albo ma jakas poradę co zrobić? Moja partnerka mieszka w Anglii od stycznia/lutego 2023, przyjechała do Cioci i z nią mieszka do teraz. Dostała prace przez agencje do której wciąż chodzi. Nie ma jeszcze skończonych 21 lat, za miesiąc czasu będzie kończyć 21 lat. Nie posiada Guardiana, czy powinno się go zrobić i czy jest możliwość dostania go jeśli jest to jej Ciocia czy musi być to najbliższa rodzina? Posiada brytyjskie konto bankowe, nie posiada NINU ma pozwolenie pracy, p45 przez agencje. Posiada ECS check do 16 Grudnia. I chcielibyśmy jej załatwić pre-settled status. Wcześniej wniosek o pre settled status został odrzucony 2 razy.
  • 14
  • Odpowiedz
@Andruty-druty podobno można przepisać rachunki na osobę ubiegająca się o status. Np na internet na który jest umowa przed 2021. Tym sposobem osoba która zostaną dopisana do rachunku jest dopisana wstecz. Wysyłamy rachunki do aplikacji i powinna dostać status. Jeżeli to nie wyjdzie to najlepiej zapłacić dla jakiegoś księgowego żeby wystawił payslipy przed 2021. pozdrawiam
  • Odpowiedz
Jeżeli to nie wyjdzie to najlepiej zapłacić dla jakiegoś księgowego żeby wystawił payslipy przed 2021.


@RakCebulak:

Moja partnerka mieszka w Anglii od stycznia/lutego 2023,


to może niech od razu kupi podrobiony paszport
  • Odpowiedz
@suluf: Kazdy jest odpowiedzialny za swoje zycie. Jak panstwo zmusza Cie do kombinowania to trzeba dzialac a nie myslec. Podsunalem propozycje ktore rozwiazuja problem. Widze ze nie za bardzo masz pojecie jak dzialaja organy w UK. Jest tez opcja zeby ciagle wysylac wnioski po ich odrzuceniu. Gdy jest sie w procesie przyznawania statusu masz prawo do pracy i do wynajmu. Oczywiscie prosze nie traktowac moich wpisow jako 100% pewnosci. Pozdrawiam i
  • Odpowiedz
@adamsowaanon: super rada, powinna byc ciapata. Może lepiej patrz na drogę jak jedziesz swoim tirem XD. Następnym razem to chociaż przeczytaj bo w tej bajce jest mowa o podrabianiu kwalifikacji a nie papierów o pobyt
  • Odpowiedz
. Podsunalem propozycje ktore rozwiazuja problem. Widze ze nie za bardzo masz pojecie jak dzialaja organy w UK.


@RakCebulak: Ta propozycja to poproszenie księgowej o lewe papiery. Super rada. Na pewno nigdy nikt nie zauważy. Nie ma wcale w UK informacji kiedy ktoś do kraju wjeżdżał albo wyjeżdżał.

Jest tez opcja zeby ciagle wysylac wnioski po ich odrzuceniu. Gdy jest sie w procesie przyznawania statusu masz prawo do pracy i do
  • Odpowiedz
@suluf Po twoich odpowiedziach wnioskuję że w UK nigdy nie byłeś albo siedzisz w zamknięty w pokoju. Ja podałem realne rozwiązania, a ty nie pomogłeś autorowi wpisu tylko zadawałes bezsensowne pytania. Więc usuń konto ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@RakCebulak: Typie, 10 lat w UK i żonie musiałem wize załatwiać. Zadałem mu pytania jak wygląda realnie status prawny, ty mu radzisz żeby poprosił kogoś o fałszowanie dokumentów. W kraju który ma wyciąg kiedy wlatywałeś i wylatywałeś.
  • Odpowiedz