Wpis z mikrobloga

Siemanko, chcesz picke? BO MAM #rozdajo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

TLDR:


Od ładnych kliku lat robię muzykę, ale w sumie dopiero od niedawna wziąłem się za to bardziej na poważnie. Ostatnio wypuściłem ważny dla mnie kawałek (wiem, wiem, każdy tak mówi), który sam wyprodukowałem, napisałem tekst, wykonałem miks i master. W zasadzie selfmade za wyjątkiem klipu.

Bardzo mi zależy na opinii ludzi z zewnątrz i wszelkich sugestiach. Chciałbym wiedzieć jak to, co robię jest odbierane, co mogę ewentualnie polepszyć.

Jak wiadomo, jeśli chodzi o opinie na muzyczne tematy, w dzisiejszym świecie ciężko jest się przebić na grupkach fejsbukowych i innych tego typu rzeczach.

Z TEGO TEŻ WZGLĘDU pomyślałem, że zaproponuje wam prosty deal: w zamian za plus pod tym wpisem, możesz wziąć udział w losowaniu i wygrać pickę!

LINK DO UTWORU:
https://youtu.be/jEKMmF3ZM7Q?si=1WPvrmHVsSbEop3F

Podsumowując, do wygrania opłacona pizza (załóżmy do ok. 50 zł) na wybrany przez siebie adres (ew. jej wartość blikiem, jak będzie wolał wygrany), zasady:

- plus pod wpisem
- losowanie przez mirkorandom (jeśli działa - jak nie, to może są lepsze sposoby?)
- z racji tego, że sam jestem zielonką, zielonki także biorą udział w losowaniu
- MILE WIDZIANY feedback na YouTube, ale nie jest to warunek konieczny
- losowanie we wtorek (05.09.23) o 15:00

Na obrazku zrzut z klipu. Miłego odsłuchu, dziękuję!

#rozdajo #produkcjamuzyki #tworczoscwlasna #muzyka #rap #hiphop
szczvtek - Siemanko, chcesz picke? BO MAM #rozdajo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

TLDR:
SPOILER

Od ład...

źródło: VideoCapture_20230902-194231

Pobierz
szczvtek - Siemanko, chcesz picke? BO MAM #rozdajo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

TLDR:
SPOILER

Od ład...
  • 17
  • Odpowiedz
@szczvtek: Zrobię feedback tutaj.
Ogólnie technicznie ogarnięte, można się więcej pobawić z brzmieniem basu i konstrukcją ścieżki perkusyjnej. W tych obszarach jest większe pole do popisu, zwłaszcza że są kluczowe dla gatunku.
Brakuje efektu WOW. Wiem że to niełatwe, ale tym właśnie różnią się kawałki, które przebijają się do szerszego grona odbiorców.
To jest jak z potrawą. gotujemy ze składników najwyższej jakości. Gotować już umiesz, teraz wystarczy zastosować maksymę pewnego trenera:
  • Odpowiedz
  • 0
@kawuKW: hmm, właśnie nad takim efektem stale staram się pracować, i racja - nie należy to do łatwych rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°) ten kawałek jest mocno eksperymentalny w odniesieniu do klimatów w jakich nagrywałem dotyczas, więc fajnie przeczytać tak konstruktywną opinię. Dzięki!
  • Odpowiedz
@szczvtek: powiem tak, całkiem spoko. Dupy nie urywa, ale też nie ssie. Trochę mi tam nie pasował ten auto tune pop przy refrenie i chętnie usłyszał wersję bez tego.
Kompozycja ciekawa, ale ten makijaż na samym końcu jest do poprawy. I w sumie prysznic też, trochę sztucznie wygląda takie pokapywanie pod prysznicem.
  • Odpowiedz
  • 0
@January-zwiedza-szpary: sam nie jestem zwolennikiem mocno słyszalnego autotune, ale uważam, że w tym wypadku jest to wyłącznie kwestia gustu. Niekiedy jego zastosowanie może bardzo ciekawie zabrzmieć, więc wyłączenie go całkowicie z procesu produkcji nawet "eksperymentalnie" niekoniecznie jest dobrym rozwiązaniem imo. W tym kawałku de facto wcale go dużo nie ma, bardziej jest słyszalny w podbitkach refrenowych, ale rozumiem, że może Ci nie siedzieć. 5!
  • Odpowiedz
  • 0
Dzięki wszystkim za udział w zabawie!

Oczywiście, mirkorandom nie działa, więc losowanie zrobiłem za pomocą Excela (wklepałem listę wg. kolejności), a następnie wylosowałem liczbę przez random.org.

Wygrała szczęśliwa siódemka - @Szenkes, gratulacje ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nagrodę ogarnijmy na priv
szczvtek - Dzięki wszystkim za udział w zabawie! 

Oczywiście, mirkorandom nie działa...

źródło: Losowanie Wykop

Pobierz
  • Odpowiedz