Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta #apple
Od jakiegoś czasu jestem Posiadaczem iPhone’a. Z wieloma rzeczami już sobie poradziłem Ale jedno doprowadzam mnie do szału. Chodzi o brak wbudowanego i działającego anty spamu w systemie. Na Androidzie mogłem po prostu wszystkie telefony od Klary Sobieraj spuścić na drzewo i nawet sobie nimi nie zaprzątać głowy. Apple proponuję Ręczne blokować nie chcianych tele marketer ów.
Jak żyć?
Możecie coś rozsądnego poradzić. ?
  • 13
  • Odpowiedz
@ZaczynamNaZielono: Aplikacja Truecaller.
Dlaczego na iOS jest płatna, a na Androidzie nie?

Przyczyną jest rygorystyczna polityka Apple odnośnie aplikacji firm trzecich. Ma ona dwa negatywne skutki:

po pierwsze proces tworzenia aplikacji i utrzymania jej staje się droższy,

czyt. zarabiają na twoich danych.

po drugie uniemożliwia ona stworzenie interfejsu do wpisywania ocen niechcianych połączeń w aplikacji Odebrać telefon? na iOS. Przez to użytkownicy iOS nie mogą współtworzyć naszej bazy danych dzieląc
  • Odpowiedz
@ZaczynamNaZielono: Wejdź na aplikację swojego operatora i wyłącz połączenia premium.
Ja jeszcze robię tak, że nie odbieram nieznanych numerów i wyszukuje je wcześniej w Google (umieszczając numer w cudzysłów).
  • Odpowiedz
@John_Clin: ogłoszenie na olx idzie ogarnąć. Mogę utrzymywać nawet drugi numer Do takich rzeczy.

Ale w pewnym wieku, mogą zadzwonic ze szkoły/przeszkolą ze dzieciakowi cos się stało, moze zadzwonic sąsiadka ze mojej mamie coś się stało, mogą zadzwonic ze szpitala ze w wynikach krwi wykryto coś bardzo niepokojącego i mam natychmiast powtórzyć badania….
Zostawię samochod w serwisie i mechanik do mnie nie zadzwoni, ze jest gotowe albo firma ochronaiarska z informacją
  • Odpowiedz
@ZaczynamNaZielono tak, jest mega słabe ale na razie to jedyne systemowe rozwiązanie od ajfą. Ja czekałem na teleporade w pandemii i się nie doczekałem a lekarz dzwonił z zastrzeżonego, odrzucało go od razu a ja nie skojarzyłem ze to on.
  • Odpowiedz
@ZaczynamNaZielono: mam i korzystam. Nie wiem, czy wszystko wycina, ale jak rok temu zainstalowałem to nie miałem żadnych spam-calli.
Swoją drogą to zadziwiające na obecne czasy podejście deweloperów, bo aplikacja jest do bólu prosta i nie wymaga od użytkownika praktycznie niczego.

PS Nie musisz włączać sugerowanej przez aplikację funkcji codziennego przypominania o aktualizacji bazy danych numerów.
  • Odpowiedz
@alWdIjJpz18nHw: dziękuje! @John_Clin lekarz który dzwoni z zastrzeżonego?
Z jednej strony tez bym nie chciał żeby do mnie później dzwonili w środku nocy " panie doktorze A mnie tutaj boli" Aledzwonienei z zastrzeżonego to jak podpisanie się - mam źle .zamiary i nie chcę żebyś wiedział kim jesyem.

Ja mam służbowy który po 16 po prostu wylaczam. Zabieram go tylko na urlop.... Żeby mieć darmowy nielimitowany roaming :)
  • Odpowiedz