Wpis z mikrobloga

@Barnabs jak sobie jedziesz na chwilę to nie wiesz jak działa prawo, jak działają urzędy, sądy. Taka prozaiczna rzecz u nas jak L4. Tam prawo pracy nie istnieje. Teraz nie chcę się rozwodzić czy to dobrze czy źle, ale wyobrażam sobie jakie byłoby oburzenie, gdyby ludzie nie dostawali kasy za okres choroby albo pracodawca ich zwolnił, bo na przykład przez miesiąc nie są zdolni do pracy. Pewnie są osoby, które odnalazłyby się
@mexicofan: coś za coś, na świecie nie ma nic za darmo. U nas pracodawca ma prawa i obowiązki i to samo tyczy się pracownika. Tam jest wolna amerykanka, umowa na kolanie stemplowana kciukiem i siemano albo w ogóle umowy nie ma, żeby później nie można było znaleźć tego, co robił ice tea I wywołał sraczkę na pół Siem Reap.

Nie wiem też jak to wygląda z płaceniem jakichkolwiek podatków celowych a.k.a
via Android
  • 11
@mexicofan Np. temat szkół z ostatniego odcinka, mam odzwierciedlenie bo będąc ostatnio prowadziłem rekrtutacje z tamtejszego rynku. oczywiście jakiś HR z Europy prowadził wstępną rekrutację ja miałem za zadanie przygotować wstępny test, zgłosiło się dokładnie 46 kandydatów z uniwersytetów i absolwentów, dodam że pytania poziom naszego techniku, przeszło 4 osoby.. xD
nawet byłem pod Polonia 1.0 ale jak zobaczyłem jak to wygląda to zrezygnowałem xD


@Barnabs: w sensie że taka melina czy chodzi o czystość i jakość dań ? O menu pełnym błędów nie wspomnę. Z tego co widać było na gniotach tam całymi dniami siedziały trutnie z laptopami, które waliły piwsko i blokowały stoły, że klienci nie zawracali dupy łysemu.
via Android
  • 4
@darth_invader do jakości dań się nie mogę wypowiedzieć bo tak jak wspomniałem nie wszedłem nawet do środka, właściwie dlatego co kolega wyżej się wypowiedział, widzisz z poziomu ulicy wystawkę piekarników, kasków na stołach laptopy i inne takie xD nie zachęcało to do wejścia, chociaż przyznaje ze jechałem tam bardziej spotkać Polaków rokdakow xD ale zobaczyłem z daleka jakiego rodzaju to towarzystwo więc podziękowałem ???? za to wypiłem herbatę w la dolce vital
via Android
  • 4
@Justyna16 jakość uniwersytetów tragiczna, jeżeli chodzi o szkoły to poznałem sporo osób z różnych krajów które pracowały w szkołach( naszych podatawowkach) bez większych kwalifikacji tylko dla tego że byli zagramaniczni to niby lepsi xD a jeżeli chodzi jak to wygląda po pandemii to będę mógł się wypowiedzieć w styczniu
@Barnabs: ja czytałam dosyć spory materiał na ten temat. Tylko jest problem jak te dzieci wracają do chin to są tłamszone przez system., Otwarty umysł a tu nagle komuna i za bardzo się nie wychylać.Amerykańskie uczelnie mają plagę bogatych azjatów a to się wielu nie podoba.