Wpis z mikrobloga

522 + 1 = 523

Tytuł: Nieproszony gość
Autor: Charlotte Link
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Ocena: ★★★★★★★★★★
ISBN: 9788379990856
Tłumacz: Dariusz Guzik
Wydawnictwo: Sonia Draga
Liczba stron: 419
Jak w większości (jeśli nie w każdej) powieści autorki, historia opowiada losy kilku bohaterów naraz, których jednak coś łączy. W Niemczech dochodzi do brutalnego morderstwa starszego małżeństwa. Nic nie wskazuje na to, by para miała jakąkolwiek rodzinę. W późniejszym śledztwie wychodzi na jaw, że byli rodziną zastępczą dla chłopca, która teraz byłby już dorosły. Policja postanawia go znaleźć. W tym samym czasie do Francji na wakacje przybywają autostopem Inga i Marius. Pewien mężczyzna zabrał ich aż do Prowansji, celu ich podróży. Podczas wyprawy żaglówką, Marius wypada za burtę, a wszyscy myślą, że on już nie żyje. Nic bardziej mylnego.
Historia była świetna, tak jak wszystkie inne książki autorki. Myślałam, że już od połowy powieści wiedziałam kto jest sprawcą wszystkich nieprzyjemności, które się wydarzyły, jednak podczas ostatnich 40 stron historia zmieniła swój bieg o 180°, więc byłam dość zaskoczona. Jedynym co było dla mnie problematyczne to niewyjaśnione słownictwo związane z żeglarstwem, np. nazewnictwo części żeglówki, etc. Nie robi to dużego problemu i nie wpływa to w żaden sposób na historię, ale chciałam wiedzieć o czym czytam, więc musiałam sprawdzać te słowa w internecie. Samą powieść czyta się szybko, pochłonęłam ją w 3 dni. Serdecznie polecam!

#bookmeter #ksiazka #czytajzwykopem #kryminalbookmeter #sensacjabookmeter #thrillerbookmeter
k.....u - 522 + 1 = 523

Tytuł: Nieproszony gość
Autor: Charlotte Link
Gatunek: krymi...

źródło: 325214-352x500

Pobierz
  • 3