Wpis z mikrobloga

@TypowyZakolak: ciężko mi wycenić, nie kupiłbym tego, bo dla mnie jakościowo to blok w wielkiej płycie (brak garażu, sąsiedzi z każdej strony, brak działki) tylko daleko od miasta. Jak musisz do roboty dojeżdżać autem to garaż powinien być standardem.
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak: nie ogarniasz czego?
Gdzie Rzym, gdzie Krym.
Wykończ 100mkw i ogród, z 800k zrobi się 1,2mln, później weź o to dbaj i utrzymuj. Sam ogród tam to chyba po to żeby startujące samoloty obserwować. Później jeszcze tylko godzina, 2 przesiadki do roboty. Cud, miód segmencik.
Mieszkanie przy metrze a segment pod miastem to oferty dla zupełnie innych kupujących.
  • Odpowiedz
@GreatSolidUser: Ogród to chyba za duże słowo, tam jest 60m^2 ;))

Poza tym 400k za wykończenie 100m^2? bez przesady.
Utrzymuj? Tam nie ma czego utrzymywać. To bezczynszówka. Więcej w bloku za czynsz wywalisz. A zanim pierwsze naprawy wjadą, to ze 20 lat minie.

Z dojazdem mogę się zgodzić, chociaż dojazd do stacji czy P&R to nie jest przecież koniec świata.

A jednak 2x więcej metrów wjeżdża.
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak: @GreatSolidUser
Tylko te samoloty nad głowa. Garaż myśle nie jest problemem, i tak masa ludzi nocuje pojazdy pod chmurką. Nie lepiej coś w tym stylu ale na wawrze przy S2? Przeglądam ostatnio oferty ale do 800k to chyba ciężko znaleźć
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak:

Poza tym 400k za wykończenie 100m^2? bez przesady.


Spokojnie, spokojnie. W ogłoszeniu to widać komputerowy obrazek.
W ciemno obstawiam że "wykończenie" tego co tam zastanie kupujący to minimum i to serio minimum 250 tysięcy za stan IKEA, licząc proste schody, porządny kocioł gazowy itd. A tu zaraz - może jednak ogrzewanie podłogowe zamiast grzejników +...k, rolety w oknach, system alarmowy, pomyślmy o małym, oszklonym tarasie i sam taras +60k zł,
  • Odpowiedz
Dom to wieczne "wykańczanie".


@GreatSolidUser: Muszę mieć to na uwadze, bo wykańczam swój i za cholerę nie wydaję takich pieniędzy. A 250k za meble z IKEI to już w ogóle.. skąd Wy to bierzecie? Wiesz, ile kosztuje m^2 paneli AC5 albo pucha farby? A może materac i prosty stelaż? Podpowiadam: w sumie to niewiele ( ͡° ͜ʖ ͡°) A ogrzewanie podłogowe to raczej nie etap wykończenia, tylko
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak: 80k wyniosło mnie wykończenie 33- metrowego mieszkania. Standard średni, taki pod wynajem. Farba czy panele to naprawdę nic w porównaniu z tym ile materiału pójdzie na 100 m2.
A ten segment to taki sobie, nie ma działki. Auto parkowanie na ulicy, jak pod blokiem
  • Odpowiedz
@Pawelex: najmniejsze mieszkania są najdroższe do wykończeniaz z metra. Jak zapytasz kogoś kto miał 50m to zobaczysz, że mu wyszło niewiele więcej. Do każdego lokalu trzeba wsadzić te same sprzęty, a dodatkowe metry podlogi niewiele zmieniają:)
  • Odpowiedz