Wpis z mikrobloga

wróciłem sobie ostatnio do #eu4 i muszę przyznać że ja już nie ogarniam totalnie tej gry, zwłaszcza w late game. w szczytowym momencie miałem 300k force limit gdy kebab miał po 500k, jakieś danie po prawie 200k, ale to nic przy tym jak #!$%@? była moja armia mimo wzięcia aristocratic, offensive i quantity. dwa razy mniejsza armia duńska mogła mnie na luzie pokonać nie mówiąc nawet o francuskiej. nawet transoxiana robiła ze mną co chciała a teraz to tylko czekam jak wszyscy na mnie najadą. zacząłem dawać coraz więcej ziem prusom, żeby oni wszystkich klepali, ale po ostatniej wojnie liberty desire wskoczyło im ponad 50%, zaraz poparla ich hiszpania i teraz wojna o niepodleglosc to kwestia czasu.

nie wiem czy to jakis bug na tym savie czy na kazdym teraz tak jest, ale caly swiat ma bardzo podobna technologie i tych puntków monarch jest od #!$%@?. cały czas kupuje nowe mimo +100% że jestem ileś lat do przodu, a gdy wejde w map mode z technologią, okazuje się, że cały świat ma max 2 mniejszą ode mnie i zdarzają się tacy co mają większą.
gimbosaurus_sex - wróciłem sobie ostatnio do #eu4 i muszę przyznać że ja już nie ogar...

źródło: eu4 rosja

Pobierz
  • 9
@gimbosaurus_sex: jak masz za duzo monarch pointow to warto devowac. nie ma sensu brania tez technologii ahead of time jezeli nie potrzebujesz na gwalt, to ci pomoze z manpowerem
a army quality stackujesz miedzy innymi z polityk, eventow i misji, no i army profesjonalizm jest spoko

Polecam zagrac japońcami albo francuzami, oni maja zajebiste bonusy do army quality
@gimbosaurus_sex:
Coś ewidentnie musiałeś nie ogarnąć przy rozwoju tej Rosji skoro na tak późnym etapie gry i przy ideach ilościowych masz tylko tyle wojska. Poza tym normalnie w tym okresie lata się stackami po 45-50 tysięcy, w tym co najmniej z 15k artylerii, a nie po 20-30 bo wtedy nie masz szans zadać poważnych obrażeń, które przy dalszych technologiach zadaje głównie artyleria.

Jeśli chodzi o jakość wojska to liczy się morale
@melquiades z handlu bylo dobrze do pewnego czasu, w nowogrodzie mam stolice w petersburgu więc chyba mi automatycznie zbiera pieniądze stamtad bez merchanta. manufaktury porobione, wszędzie nawalone fortow 6 lub 8 lvl. te kultury które nie są akceptowane maja mniej niż jakies z 7 procent wiec chyba nie oplaca sie ich akceptować. wojskami lacze te stacki ale jak teraz z nikim nie walcze to podzielilem je zeby byly w tym supply limit.
@melquiades cavalry ratio mam w statystykach na 60% nie wiem co to oznacza i jak mam to zbalansowac ilosc piechoty kawalerii i artylerii. jeśli mam 60% to znaczy że najlepiej jak mam na 100k piechoty i artylerii oraz 60k kawalerii? bo jeśli bede miał więcej to pisze że dostane jakies minusy
@gimbosaurus_sex: Jeśli zbierasz automatycznie handel w Nowogrodzie to nie zbieraj nigdzie indziej. Za zbieranie handlu w dwóch trade node'ach obok siebie dostajesz tam jakieś kary do tego handlu. Poza tym wartość przekierowywanego handlu zwiększa się wraz z ilością node'ów przez które przechodzi, więc najlepiej robić sobie kupcami jak najdłuższą drogę przesyłu aż do miejsca gdzie zbierasz kasę, w tym przypadku do Nowogrodu.

Kultury oprócz dodawania do akceptowanych można też po prostu
@gimbosaurus_sex: tak jak kolega wyzej pisał wszystko poza swoim subkontynentem w trade company dajesz manufaktury na futra dajesz i problem income znika dodatkowo na ziarnach itp solider householdy dajesz nawet na te a trade company dajesz ulepszasz trade company na 2 poziomy dokładnie te co dają trade produciton efficeny i manpower, w tym okresie już powinieneś latać z doomstakami po ok 80k pod czyli w każdej Lini musisz mieć po 40k
@gimbosaurus_sex: musiał byś pokazać więcej screenów. Mi się wydaje że nie zmniejszałeś autonomii w prowincjach i nie tworzyłeś full states, a ma to ogromny wpływ na manpowera, force limit, i dochody. Masz też bardzo niski prestiż co ma wpływ na morale. No i Rosja ma jakieś mechaniki żeby ich armia nie odstawała od zachodnich w późniejszych okresach gry. A najlepiej zrobisz jak zagrasz Polską i wgnieciesz onuce kopytami Polskiej kawalerii. Ogólnie