Wpis z mikrobloga

Cześć.
W połowie zeszłego roku kupiłem auto i po tym przejąłem ubezpieczenie. W polisie jestem wpisany jako właściciel od połowy roku, ale polisa jest na moje dane od 01.2022 do 01.2023. Czy ubezpieczyciel w takim przypadku nie ma obowiązku przedłużenia automatycznego polisy?

#ubezpieczenieoc #ufg #samochody
  • 2
  • Odpowiedz
@material123: polisa zbywcy jest ważna do końca okresu ochrony.

Kiedy trzeba ubezpieczyć samochód po kupnie – czy polisa automatycznie przedłuża się o 12 miesięcy?

Jako nabywca musisz pamiętać, że ubezpieczenie OC, które przejmiesz po poprzednim właścicielu, nie przedłuża się automatycznie na kolejne 12 miesięcy. Jest to bardzo ważne w kontekście tematu, kiedy należy ubezpieczyć samochód po zakupie, zachowania ciągłości ochrony oraz uniknięcia kar finansowych, o których wspominaliśmy powyżej. Miej również
  • Odpowiedz
  • 0
@modzelem: Jak interpretować zdanie:

"Jako nabywca musisz pamiętać, że ubezpieczenie OC, które przejmiesz po poprzednim właścicielu, nie przedłuża się automatycznie na kolejne 12 miesięcy."

Otrzymałem od ubezpieczyciela polisę, na której widnieją moje dane, ważną cały rok, tylko z dopiskiem o zmianie właściciela auta w trakcie trwania ubezpieczenia.
Czy w takim przypadku nie traktuje się tego dokumentu jako polisy nabywcy?
Z którego przepisu wynikają te zasady?
  • Odpowiedz