Wpis z mikrobloga

Pytanko, kiedyś widziałem dość rozbudowany wpis odnośnie wyboru kamienia na nagrobek, niestety nie mogę go znaleźć. Ogólnie szukam informacji z jakiego kamienia w tej chwili najlepiej zlecić budowę nagrobka (cena/jakość) - tak żeby nie przepłacać a z drugiej strony żeby nagrobek wytrzymał w dobrej kondycji długie lata. Kolor biały (nie szary)/czarny, Budżet "dynamiczny", ale wiadomo, że czym taniej tym lepiej. Będę wdzięczny jeżeli ktoś mógłby coś doradzić, przy okazji pisząc na co uważać, żeby nie naciąć się na jakiegoś januszexa który będzie chciał wcisnąć chińczyka w cenie impali ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nagrobek #nagrobki #kamieniarstwo #kamien
vdx77 - Pytanko, kiedyś widziałem dość rozbudowany wpis odnośnie wyboru kamienia na n...

źródło: nagrobek-pojedynczy-w-odcieniu-bieli-granit-wiscont-white

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@vdx77: Robiłem coś z taką "szufladą" ostatnio, z tą różnicą, że bez ogródka tylko w całości z czarnego materiału.

Z daleka od Mountain Pink i jego innych nazw handlowych.

Pinior, Polska graniczna albo strzelin, silver gray, itd jak wszystkie jasne mają mankament, mokre są wyraźnie ciemniejsze. Widać to w szczególności przy nagrobkach z piwnicami gdzie od środka woda skrapla się na płytach i te plamy mogą być cały czas widoczne. W
Krole - @vdx77: Robiłem coś z taką "szufladą" ostatnio, z tą różnicą, że bez ogródka ...

źródło: c16baedd5bf16

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Krole: Dzięki za tak obszerną odpowiedź! River white wydaje się być dobrym kompromisem pomiędzy pinior a wiscount white, jak to wychodzi cenowo? Belfast super, tylko chyba cenowo trochę wyżej, RPA? Jest jakaś fajna stronka, żeby podejrzeć cenę/kraj pochodzenia? Odnośnie szczegółów - co na pewno uzgodnić/dogadać poza materiałem/wyglądem? Na 99% nikt więcej nie będzie tam chowany, grób ziemny 2020, miejsca dużo nie ma na kostkę/okładziny, więc podejrzewam, że wylewka. btw. z jakiego
  • Odpowiedz
River white jest droższy o ok 100zł na metrze od wiscount white. Obu z nich nie ma co porównywać z piniorem bo te mają mazy, a pinior ziarno. Belfast jest na tej samej półce co nero profondo i tańszy od premium dark.

Z RPA masz głównie impalę, ciemny granit z ziarnem, od szarości po niemal czarny. Z ich podgatunków jakościowo jest najlepsza marikana, unikaj impali KGS wchodzącej w brąz bo ma podobny
  • Odpowiedz
  • 0
@Krole: A sama wyjściowa cena Wiscount White, Pinior, Belfast, Premium Dark jak +/- wychodzi? Pewnie w zależności od grubości, ale tak orientacyjnie. One mają różne podgatunki jak np. Impala? Najlepiej jak się przejdę i oglądnę gdzieś na wystawie (o ile natrafię na taką, która ma wszystkie w.w. i podpytam już konkretnie) Tak, pochówek 2020, trumna. Ile takich pali się wbija? 4? Jak to wpływa na finalną cenę względem ew. poprawki jakby
vdx77 - @Krole: A sama wyjściowa cena Wiscount White, Pinior, Belfast, Premium Dark j...

źródło: 22617e124737b1d59a51fe74ca98

Pobierz
  • Odpowiedz
@vdx77: Zależy od wielkości więc załóżmy ten 180/90 pinior/silver gray + impala ok 7-8k. Wiscount white + belfast 11-12k z literami piaskowanymi. Nie powinno się robić pomników z płyt cieńszych niż 5cm. Z wyjątkiem okładzin dookoła pomnika (3cm) lub przy podwójnej tablicy. Ceny mogą się wahać w zależności od miasta, za ten sam pomnik w Warszawie zabulisz ekstra.

Tak 4 pale będą ok, nie wiem jak to wychodzi cenowo bo nigdy
  • Odpowiedz