Wpis z mikrobloga

Kurcze, nie wiem co tu robić ( ͡° ͜ʖ ͡°) od 3 lat mam Redmi Note 8T, 4 GB ram. No telefon szałowy nie jest, obecnie bateria nie wytrzymuje dnia, 1-2x dziennie robię restart bo się zacina, no lekka padaka, ale ja staram się być "oszczędny" i nim coś działa to nie zmieniam XD. Różowa zmieniła ze względu na pracę note 8 pro na 12 pro i #!$%@? dostałem troche bólu dupy. Jak to chodzi, kolory, jakośc wykonania. Wiem, że technologia poszła do przodu, ale az tak?

Zastanawiam sie nad zmianą telefonu bo tak naprade nie używam kompa, znaczy sie nawet nie mam kompa/laptopa, no jedynie firmowy, ale z niego nie korzystam na co dzien bo firmowy. Więc moje jedyne centrum dowodzenia to właśnie telefon. Słabo to działa i w ogóle, ale szkoda mi go bo go lubię ( ͡° ʖ̯ ͡°) myslame by kupić jakies siaomi 11 pro (nie dam 1500 zł za telefon), cos do 1k zł, a tego 8t używac jako telefon "roboczy" czyli głównie do jazdy na motocyklu.

No nie wiem. Czuje sie troche jak ten dziad, który może sobie coś kupić ale dziaduje bo mu szkoda. Kase mam, to nie problem, ale i tak bym wział na raty 0 bo dlaczego nie skorzystać? Kurde XD jak trzeba kupić coś do motocykla to nie licze kasy a robię klik klik, jak raz na pare lat trzeba wymienić sprzęt to dupa piecze nagle

#telefony #xiaomi
  • 13
  • Odpowiedz
@zielony_goblin żałujesz 1500 zł, połowę minimalnego wynagrodzenia, na które pracuje się dwa tygodnie, żeby kupić sobie sprzęt, którego używasz codziennie przez kilka godzin? To masz coś z głową :>.
  • Odpowiedz
@zielony_goblin: powiem ci tak, kup i wymien samemu baterie w tym rn8p jeden problem z glowy.

Natomiast co do nowego telefonu, kiedys i tak bedziesz musial zmienic. Natomiast jesli to faktycznie ma ci zastepowac kompa itd. to ja bym odzalowal troszke wiecej tej kasy i jednak nie kierowal sie w strone xiaomi.
  • Odpowiedz
@Smartek: no mam coś takiego, że jak coś mam i "działa" to mi szkoda zmieniać. Mottocykl, samochód, coś to "muszę" kupić - tutaj kasy nie liczę. Potrzebuje nowej kurtki czy butów na moto? Kupuje. #!$%@?ło sie auto? Robie od razu, a telefon? No skoro stary jakoś działa to po co przepłacać :D

@PurpleHaze ano własnie powoli nadchodzi ten moment. różowa miała 8 pro czyli mocniejszą wersję i zmieniła, jak sie pobawiłem
  • Odpowiedz
@zielony_goblin
ja mam xiaomi 11 lite 5g ... dramat.
grzeje sie. aprat czasem 30sek się uruchamia. znikają ikony z pulpitu (i taki kafelek ładowania się pojawia). GPS się gubi. po 1.5 roku popsuł się czytnik linii papilarnych. bateria od rana do wieczora.
nigdy więcej.
  • Odpowiedz
@Poldek0000: znaczy sie 12 pro to tylko przykład, różowa kupiła siaomi bo chciała, bo lubi, ale ja jej odradzałem bo jestem z siaomi jakoś od 2015/16 roku? Dobre 7-8 lat i pora na zmiany, 12 pro bym w życiu nie kupił, namawiałem ją na moto G82 albo cos podobnego, ale nie chciała. Jak bym właśnie szedł w motorole albo coś podobnego, wazne by był CZYSTY android, żadnych nakładek i innego gówna.
  • Odpowiedz
no mam coś takiego, że jak coś mam i "działa" to mi szkoda zmieniać.


@zielony_goblin: Bardzo dobrze to rozumiem. Patrzyłeś na używki? Od kilkunastu lat kupuję tylko używane telefony i bardzo sobie to chwalę.
  • Odpowiedz
@marian1881: niee, kiedyś kupowalem używki, ale to było na studiach jak no byłem trochę biedny. Odkąd "jakoś" zarabiam to nie bawię się w używki, ale no. Mam wrażenie, że im mniej zarabiałem tym łatwiej było mi wydawać kase ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
niee, kiedyś kupowalem używki, ale to było na studiach jak no byłem trochę biedny.


@zielony_goblin: Tu nie chodzi tylko o kasę, bo mi osobiście zależy też na tym, aby przyczyniać się do jak najmniejszej produkcji odpadów, więc czasami kupuję coś używanego. Z telefonami się to sprawdzało od zawsze (kiedyś mało kasy) i się do tego przyzwyczaiłem. Poza tym co mogę to naprawiam zamiast kupować nowe.

Słoik ze śrubkami też mam (
  • Odpowiedz