Wpis z mikrobloga

W jaki sposób mogę podnieść swoje kwalifikacje zawodowe, będąc studentem. Szukam praktyk studenckich, bo chce się wbić w #sap a bez doświadczenia to mogę sobie co najwyżej pomarzyć. Jakie kursy, książki cokolwiek z niskim nakładem budżetowym/darmowe mogę zrobić/przeczytac, żeby rekruter zobaczył, że mi zależy?
#sap
  • 19
@zxc21: bez doświadczenia tez da się załapać na stanowisko juniora w konsultingu, ale musisz trzymać tam rękę na pulsie, żeby wiedzieć, ze szukają. Rób darmowe kursy i egzaminy na open.sap.com. Potem możesz przedstawić listę egzaminów jakie przeszedłeś i to jest już coś.
@zxc21: chodzi o to że jakiekolwiek sensowne szkolenia z SAPA robi... SAP. Mają swoją stronę, tak jak kolega wyżej napisał i tam masz sporą gamę kursów bezpośrednio z pierwszej ręki. Jest też trochę tutoriali z SAPa na stronkach typu:

tutorialspoint.com
udemy.com (niekoniecznie darmowe)
open.sap.com (wymieniony już)
youtube (przeważnie prowadzone przez hindusów)

Poza tym SAP to nie zwykła aplikacja jak jakiś Visual Studio czy tam inny Excel, tylko kompletny, modułowy system zarządzania
@zxc21 rzeczy ktore mozesz zrobić sam: szkolenie excel szyperski, MOŻE sql zoo, bardzo potrzebny angielski, moze niemiecki

jak masz drugi komputer z wolnym 300gb na dysku twardym spróbuj postawić pirata - po sieci chodzi SAP ECC (powiedz na rozmowie że ci się udalo to +10 do szacunku),
są chyba na sieci otwarte sapy gdzie można dłubać - na dziwnych stronach z indii

certy z sapa strasznie drogie wiec nie baw się w
fledgeling - @zxc21 rzeczy ktore mozesz zrobić sam: szkolenie excel szyperski, MOŻE s...

źródło: temp_file.png6852268656460963621

Pobierz
@zxc21 jeśli chodzi o kursy:
jesli ta coursera jest darmowa to zrób żeby mieć w CV. Gdzie wielkimi literami napisz że to bylo 91 godzin - czy ile tam to trwa

uwaga: nie spodziewaj się cudow po kursie z coursery, jest mnostwo takich po 2h z ktorych nic nie wynika - ale lepiej miec niz nie mieć

prawdziwe certyfikaty to te bezpośrednio z sapa ale one są drogie w #!$%@? - pln
  • 0
@fledgeling:

jesli ta coursera jest darmowa to zrób żeby mieć w CV. Gdzie wielkimi literami napisz że to bylo 91 godzin - czy ile tam to trwa

No nie darmowa ale za dolara(przecenione z 60/miesiąc), czyli 1 piwko( ͡° ͜ʖ ͡°). Kurs ten jest stworzony przez SAPa i o ile dobrze zrozumiałem to odbywa się na tejże platformie. Oglądałem wczoraj kursy SAPa i jakiś jeden dłuższy dot.
  • 0
@fledgeling: Jeszcze dodam, że po skończeniu inżynierki będę celował w podyplomowe studia powiązane z SAPem, takowe są np na WSB we Wrocławiu oraz na AGH
@zxc21 liczą się:

1) chęci - sap to jest #!$%@? system gdzie uczysz się jak coś musisz zrobić. tzn. trochę można wziąć z książek, ale sporo jest na zasadzie "wiesz jak zrobić bo raz musiałeś zrobić" - więc samokształcenie to podstawa

2) ucz się języków: angielski + ewentualnie niemiecki. tego nie nauczysz się w kilka miesięcy

3) excel szyperski, do tego podstawy worda, powerpointa, może podstawy sql

4) na chomiku jest wiele
@chrzanik: są setki książek na temat SAP - krążą po chomikach, rapidshareach, torrentach, stornach z ebookami, ruskich stronach i innych szemranych stronach.
SAP press to znane wydawnictwo i prędzej czy później każdy na nie trafi. Książki jak to książki - zależy od autora. Generalnie są drogie jak chcesz je kupić. Czasem firmy kupują je swoim pracownikom, z założeniem że pracownicy je przeczytają.

Ktoś tu kiedyś chyba nawet wrzucał paczkę 67 książek