Wpis z mikrobloga

#ogrodnictwo #ogrod #koszenietrawy #pytanie

Cześć. W ogródku mam dżunglę: trawa po pas, pokrzywy 2m wzrostu, rozplenione maliny i inne takie. Kosiarka nie da rady, więc w ruch poszła zwykła podkaszarka elektryczna - niedrogi Bosh. W związku z tym, że co chwilę zrywa mi żyłkę szlag mnie trafia, bo średnio co dwie minuty muszę przewijać. Tak więc mam pytanie: Czy próbował ktoś z Was zamiast żyłki zamontować na stałe na bębnie cienki drut stalowy? Miałoby to sens? Czy raczej durny pomysł?
  • 16
@mort555: Maliny żyłką? To sie zamęczysz chłopie. Najlepiej wytnij maliny sekatorem zwyczajnie a potem przejedź podkaszarką. Ewentualnie możesz sprawdzic czy nie możesz w tej podkaszarce wymienić głowicy na coś takiego chociażby jak na zdjęciu. Widze że są ostrza do bosha to tarcze też pewnie gdzieś idzie dostać chociaż gdzie nie wiem https://robo-kop.com.pl/s/1013-24161-0-BOSCH-ART-23-noze-do-podkaszarki-24-szt--.html Czymś takim już idzie lepiej chociaż to też nie robota. Sekator najlepszy
Niewiemja - @mort555: Maliny żyłką? To sie zamęczysz chłopie. Najlepiej wytnij maliny...

źródło: 5141d1834b578fa71e6ea6a73156

Pobierz
  • 0
@Masuj
@Niewiemja
@Poldek0000
Z tymi tarczami to dobry pomysł, ale ja mam tylko taką popierdółkę jak na zdjęciu, a tarcze i inne wynalazki to raczej do kos spalinowych.

@T4_LOVER
Nie opłaca mi się wypożyczać. Za mało tych zarośli zostało.

@Niewiemja
Tak. Oczywiście w ruch poszedł sekator. :/

Dzięki za zainteresowanie i za odpowiedzi... Nie będę jednak kombinował z tym drutem (bo nigdzie nie znalazłem takiego patentu, więc zdaje się, że ludzie tak
mort555 - @Masuj
@Niewiemja
@Poldek0000
Z tymi tarczami to dobry pomysł, ale ja mam t...

źródło: bosch

Pobierz
Nie opłaca mi się wypożyczać. Za mało tych zarośli zostało.


@mort555: A no to spoko, myślałem że masz sporo do wykoszenia, ewentualnie popytaj po znajomych/sąsiadów czy ktoś nie ma. Nawet ręczna kosa mogłaby być spoko jak ostra i we wprawnych rękach.
Z tymi tarczami to dobry pomysł, ale ja mam tylko taką popierdółkę jak na zdjęciu, a tarcze i inne wynalazki to raczej do kos spalinowych.


@mort555: Metalowe tarcze tak ale takie plastiki są właśnie do podkaszarek. Ja mam jeszcze słabszą bo akumulatorową yato i mam do niej plastik, tylko trzeba sobie poszukać odpowiedniej głowicy. Możesz zadzwonić i zapytać w serwisie w sumie zawsze
Niewiemja - >Z tymi tarczami to dobry pomysł, ale ja mam tylko taką popierdółkę jak n...

źródło: 20230601_123118

Pobierz
@mort555: Niby słuszna, nie znam akurat twoich realiów. U mnie na rodos mamy pulę narzędzi spalinowych ogólnodostepnych (tylko trzeba wcześniej zarezerwować) Ale jak to przydomowy ogródek to wiadomo takiej opcji nie masz.
Czy próbował ktoś z Was zamiast żyłki zamontować na stałe na bębnie cienki drut stalowy? Miałoby to sens? Czy raczej durny pomysł?


@mort555: A co do pytania, trytytka. Ewentualnie przycięta struna gitarowa. Ale nie żebym polecał xD
  • 0
@Niewiemja: O kurdę... Tego się nie spodziewałem. Genialne w swej prostocie! I może być skuteczne...
Odnośnie poprzedniego:

mam do niej plastik, tylko trzeba sobie poszukać odpowiedniej głowicy. Możesz zadzwonić i zapytać w serwisie


Poszukałem schematów budowy mojego modelu i ta opcja nie zadziała. Silnik jest zintegrowany z głowicą i zdaje się, że nierozbieralny, więc lipa. (Oczywiście pewnie znalazłby się jakiś "pomysłowy Dobromir", który by to przerobił, ale mi się absolutnie nie
mort555 - @Niewiemja: O kurdę... Tego się nie spodziewałem. Genialne w swej prostocie...

źródło: silnik

Pobierz
  • 0
A co do pytania, trytytka. Ewentualnie przycięta struna gitarowa. Ale nie żebym polecał xD


@Niewiemja: Mając chwilę czasu, zrobiłem ten dziwny eksperyment. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak więc być może wiedza na temat wyników również przyda się potomnym, którzy tu zajrzą.

Wziąłem wkrętarkę i wywierciłem 2 niewielkie otworki z boku głowicy. Obydwa mniej więcej po środku jej wysokości. Jeden, około 4mm śr. na trytkę, drugi około 2mm
  • 0
Wibracje okrutne


@mort555: Przepraszam, że odpisuję sam sobie, ale jeszcze a propos wibracji:
Myślę, że dałoby się ich uniknąć jeśli np... Umieścilibyśmy dwa lub więcej odcinków drutu - symetrycznie lub w układzie gwiazdy (3 jak logo "Mercedes" lub nawet 5)... Wtedy być może wibracje byłyby mniejsze, a trwałość drutu i, co za tym idzie, długość pracy większa... To tylko taki pomysł i nie mam zamiaru tego sprawdzać.