Wpis z mikrobloga

#druk3d #drukarki3d

Goście z dużej farmy drukarek 3D wychodzą naprzeciw konsumentom i starają się wyprodukować PLA za 10$/kg (czyli jakieś 42zł/kg na dzień dzisiejszy), czyli w zasadzie sprzedawać za koszt produkcji (bez zysku). Na mnie jako na Polaku, który na Allegro może sobie nabyć Plastspaw za 48zł/kg albo zamówić z Chin bez szpuli za 38zł/kg, nie robi to wielkiego wrażenia, ale zobaczymy jak to im wyjdzie. Czekam na jakiś update.
  • 7
  • Odpowiedz
czyli w zasadzie sprzedawać za koszt produkcji (bez zysku).


@supermariuszbro:

xD

Na mnie jako na Polaku, który na Allegro może sobie nabyć Plastspaw za 48zł/kg albo zamówić z Chin bez szpuli za 38zł/kg


@supermariuszbro:

czyli jednak jest tam zysk :)))

PS Prusa tez jest taka wielka farma, ktora tez utylizuje swoje odpadki w ektruderze do produkcji filamentu :))) Ale tam nikt nie planuje sprzedawac tego na zewnatrz za 10$ za
  • Odpowiedz
@supermariuszbro: @papkie Nie mam dużego porównania bo głównie używam Fiberlogy (techniczne) i Spectrum (pla/petg, zwłaszca ich lion orange które jest bardzo zbliżone do prusa orange), ale z tanich polskich jeszcze PLA @Nanocaddo jest moim zdaniem warte uwagi.

Jest różnica w jakości wydruków, ale za te pieniądze spokojnie daje radę. Co prawda nigdy nie chciało mi się robić porządnej kalibracji i drukuję na profilu który kiedyś zrobiłem pod Spectrum PLA, ale do
  • Odpowiedz
@papkie: Może coś się zmieniło od roku, bo teraz głównie jechałem na resztkach z poprzednich lat ¯\(ツ)/¯. Wcześniej było to dla mnie objawienie, niska cena i średnia jakość. Polecił mi to wówczas zakładowy guru od drukowania. Na Prusie szło dobrze i mniej szczegółowe elementy drukowały się bez zarzutu.

@sylwek2k: W filmiku twierdzą że bez zysku ( ͡° ͜ʖ ͡°), może ktoś się u nich w USA
  • Odpowiedz