Wpis z mikrobloga

Tak sobie kminie przesiadkę na wyczynowe enduro np.husqe fe350. ale zajrzałem do jej serwisowki i interwały na wymianę oleju rozwalają. Czy jest jakiś sprzet z drogowymi interwałami na wtrysku, coś jak crf300L ale mocniejszy?
#motocykle #enduro
  • 12
A to gdzie ty się wybierasz? Do Władywostoku? Motogodziny są liczone w oparciu o obroty więc 17mh to nie 17 godzin jazdy.
Z doświadczenia: jazda w górach (Rumunia) 3 dni po 6-7 godzin, 220km wyszło 10mh

Jeżeli silnik pracował na obciążeniu jałowym, to stosunek czasu pracy maszyny do ilości motogodzin wyniesie 1:0,2. Jeśli maszyna pracowałaby w większości na pełnym obciążeniu, to stosunek wynosiłby w przybliżeniu 1:1.
@dejwis: stary, ale to jest racja. Po tym pytaniu wnioskuje, że chyba nie miałeś okazji spróbować dłuższej jazdy na takim sprzęcie. 15mth to jest sporo jeżdżenia. Jeśli nie będziesz go odkręcał (a żeby odwijać taką FE350 to trzeba już mieć i siły w nogach i łapach i doświadczenie) to zrobisz 20 i nic jej nie będzie.
@technical_error: No ale jak chesz zrobić z takiego liścia już jakąś wyprawówkę to niestety. Te motocykle zużywają się bardzo szybko, ale fakt w amatorskiej jeździe spokojnie można interwały podwoić czasowo do 20 mth.

@dejwis No i to jest w #!$%@? problem na naszym rynku. Miałem CRF300L, sprzedałem i kupiłem Gasgas ES 700 (klon ktma 690). Honda w cholerę za słaba i niedorobiona, za to 700 od Ktma w pip za mocna
@nie_programista_20k: I jak ci się lata tym Gazikiem? Po dłuższej przerwie od hard enduro zaczyna mnie ciągnąć znowu w teren, ale chyba wolałbym coś na dłuższe wyprawy, żeby zrobić jakąś Transfogaraską:) I kusi mnie Tenere 700 lub KTM 690, tylko ten drugi odpycha mnie nieco wyglądem, ogórkowaty jest trochę. 390 to w ogóle nie wiem kto tym lata, może dla kobiety na jakieś weekendy się sprawdza ;)
@technical_error: Jak Cię ciągnie w teren i dłuższe wyprawy to singiel 700 ccm będzie spoko. Ja używam go jako jedyny motocykl, ale glownie z nastawieniem na teren. Jest odpowiednio mocny ze zaladujesz spory bagaz i bedziesz na przelotach normalnych tempem śmigać. Dołożyłem wieze i mam ochrone przed wiatrem. Waga jest w granicach rozsądku - podnosi sie go jeszcze ok.
Tenera to jest wg mnie szosowy adv motocykl z możliwościa pojechania szutrem.
n.....k - @technical_error: Jak Cię ciągnie w teren i dłuższe wyprawy to singiel 700 ...

źródło: IMG_3251

Pobierz
@dejwis: milion razy lepiej z częściami - to wszak LC4 KTM690 czyli mega popularna jednostka. I do tego te czesci sa duzo tansze niz w Hondzie. Filtr powietrza na przyklad jest 3-4 razy tanszy xD