Wpis z mikrobloga

Nagrywam filmy starą kamerą DVD, i tam na podglądzie widoczną mam datę oraz czas odtwarzanego filmu, jednak po odpaleniu filmu z plik .VOB na komputerze nie mam już tych danych.

Jedyny sposób to zgranie nagrań prosto z kamery na VHS lub DVD, ale wtedy tracę na jakości.

Da się jakoś wymusić pokazywanie tych informacji na PC przy użyciu VLC lub Premier Pro?

#premierepro #montowanie #wideo #filmowanie
Clefairy - Nagrywam filmy starą kamerą DVD, i tam na podglądzie widoczną mam datę ora...

źródło: czasx

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@Clefairy: Jedynie co mi przychodzi do głowy to zarejestrowanie sygnału z kamery przy użyciu jakiegoś video-grabbera. Chociaż jeżeli sygnał źródłowy jest w standardzie PAL/NTSC, to równie dobrze możesz zaarchiwizować nagrania z kamery na nagrywarce dvd.
  • Odpowiedz
  • 0
@przegryw_28 tak właśnie robię, ale jakoś materiału znacząco spada.

Przeszukałem internet i chyba nie ma opcji aby wydobyć oryginalny znacznik czasu.

Bardziej czasochłonnym i chyba jedynym sposobem jest zgranie materiału na DVD, a potem nałożenie obrazu na oryginał w Premier Pro i wyciąć wszystko poza licznikiem.
  • Odpowiedz
@Clefairy Jeżeli w czasie przesyłania sygnału z kamery do nagrywarki dvd po złączu analogowym rca, lub miniDV nie widzisz wyświetlanej daty w obrazie na telewizorze to raczej nic więcej nie wskórasz i pozostaje samodzielne nałożenie daty w programie montażowo edycyjnym.
  • Odpowiedz