Wpis z mikrobloga

@Tyskie550ml: powiem lepiej, można odliczyć krew od podatku :D Dobry sposób na otrzymanie zwrotu poprzednio zgrabionych pieniędzy. @andrzej194: 2250 to podwójne donacje płytkowe. Czasem mi się udaje mieć na tyle dobre wyniki, że mnie biorą na płytki. Dzisiaj też miałem taką nadzieję ale niestety nie było tak dobrze jak się spodziewałem :P
  • Odpowiedz
@vomar: Jestem VIPem ;p A tak na serio to zależy od rodzaju donacji. Polecam np. tę tabelę: http://krwiodawcy.org/przerwy-miedzy-donacjami Można działać np. w trybie PLT -> PLT -> PLT wtedy donacje co 28 dni albo PLT -> KP -> PLT -> KP wtedy donacje co 30 dni. Albo najbardziej tradycyjny model czyli KP -> KP -> KP co 56 dni. Oczywiście można jeszcze bawić się w osocze. Ogólnie sporo jechałem na
  • Odpowiedz
Z tymi podwójnymi donacjami to jest różnie. Niektórzy dawcy mówią, że RCKiK przy wypełnianiu zaświadczeń o ilości oddanej krwi przeliczają na korzyść dawcy je jako dwie donacje płytkowe a więc 1 litr krwi pełnej. Inne centra z kolei powołują się na suche przepisy gdzie jest mowa o donacji bez rozróżniania na pojedynczą czy podwójną i te punkty przeliczają podwójną donację i tak na 500ml krwi pełnej.
  • Odpowiedz