Wpis z mikrobloga

Potrzebuję dysk do laptopa na Pcie Gen3 x4.. Jakieś pomysły? Ma być szybki z TLC i DRAM - koleżka idzie na system i wystarczy mi 512GB. Co proponujecie? Żeby się za bardzo nie grzał bo wiadomo że do lapka to nie ma radiatorka i nie ma sensu go zakładać w sumie bo i tak wentylator z laptopa nie odprowadzi ciepła aż tak jak wentylatory w PC.

Patrzyłem na KC3000 bo ludzie chwalą no ale po co mi gen4 i przepłacać jak i tak laptop nie obsługuje a jeszcze długo nie będę zmieniał - niedawno kupiony Dell. Patrzyłem też na Samsunga 980 ale ponoć nie ma dram więc szkoda jak ma iść na system.

#pytanie #dyski #ssd #komputery #pcmasterrace #nvme #intel #amd #komputery #laptopy #pytaniedoeksperta
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@L3gion: To może inaczej. W sumie trochę głupi wpis, źle opisałem. słyszałem żeby DRAM i TCL było bo wtedy super jeśli chodzi o dysk systemowy.
To może po prostu co polecacie na dysk systemowy jeśli chodzi o PCIe gen 3 x4 do laptopa? Jakie konkretniej dyski mam szukać?
  • Odpowiedz
@maciek84325: do lapka WD SN570.

Samsung 970 Evo Plus jest szybszy i ostatnio też w ładnych promkach ale do niego to już duuuży radiator by się przydał (a nawet w lapku da się zmieścić - polecałbym seashark, taki czerwony od chińczyka)
  • Odpowiedz
  • 0
@StaszekGGG Tak patrzyłem na te dyski, ten twój i na tego Samsunga. Ale poczytałem sobie opinie, zobaczyłem testy i w sumie wybieram jednak Kingston KC3000. Mam jeszcze na allegro kupon na 30 zł to mnie wyjdzie jakieś 240 zł za 512 GB. Spoko cena jak na taki dysk
  • Odpowiedz
  • 0
@majk3l Nie będzie działał ze swoją maksymalną wydajnością więc na pewno nie będzie gorący. I w sumie na plus że ma naklejoną metalową blaszkę taki ala radiatorek - zawsze coś ciepła odprowadzi.
  • Odpowiedz