Wpis z mikrobloga

Jak to jest możliwe, że w 2023 roku nie ma w Polsce partii z przynajmniej 5% poparciem, która:
-nie rozda moich pieniędzy bez mojej zgody nierobom
-nie wciska na siłę katolicyzmu
-jest prawdziwie wolnościowa(nie chcesz płacić Zusu, to nie płacisz, chcesz być chłopem z mężem, to jesteś)

Wytłumaczcie mi to jak dla laika, bo nie rozumiem tego

#4konserwy #neuropa #polityka
  • 10
  • Odpowiedz
@SuperTimor435: No to przecież programowo była Nowoczesna taka, ale Rysiu i spółka skompromitowali szybko partię. Swojego czasu był nawet sondaż, że nowoczesna wygrywała z PiS. Poza tym dobrowolny ZUS co masz na myśli? Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców to Kosiniak-Kamysz proponował kiedyś. Więc finalnie to wszystko było ale Polacy tego nie chcą jak widać
  • Odpowiedz
@SuperTimor435: No to niby w Niemczech masz coś takiego, znaczy składka emerytalna jest dobrowolna, a zdrowotna obowiązkowa, z tym ze ta składa zdrowotna jest sporo wyższa niz u nas. Może to i dobre rozwiazanie, nie wiem, ale znając uroki demokracji to mam pewne obawy jakby to się u nas w kraju skończyło. Polacy by nie płacili składek emerytalnych, potem na starość nie mieliby za co żyć, a że stanowiliby sporą grupę
  • Odpowiedz
jest prawdziwie wolnościowa(nie chcesz płacić Zusu, to nie płacisz, chcesz być chłopem z mężem, to jesteś)


@SuperTimor435: xD a obecne świadczenia emerytalne pokryją dodrukiem pieniędzy xD
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: A co to za problem kupić np. ziemię i sprzedać ją na starość, po skończeniu pracy, żeby mieć pieniądze? Albo skorzystać z firmy która płaci ci miesięcznie w zamian za przepisanie na nią mieszkania po śmierci?
  • Odpowiedz
Wytłumaczcie mi to jak dla laika, bo nie rozumiem tego


@SuperTimor435: Bo ludzi którzy głosują by innym było źle jest więcej niż tych, którzy chcą dla wszystkich dobra.
Politycy to widzą i takie decyzje podejmują, bo ważne dla nich są słupki, nie dobro państwa jako całości.
  • Odpowiedz