Wpis z mikrobloga

Mircy, potrzebowałbym rad odnośnie nagrywania wokalu - domowe studio. Sam sprzęt mam w porządku, jednak chodzi mi o akustykę pomieszczenia. Co mogę zrobić, żeby poprawić tutaj jakość? Mój pokój w którym nagrywam jest bardzo mały. Tu myślałem o jakimś dywanie na podłogę. Dodatkowo myślałem o takim: https://allegro.pl/oferta/ekran-parawan-absorber-akustyczny-kabina-wokalna-12425672536 - ale nie jestem pewny czy warto w taki parawan inwestować? Może lepiej zainwestować w zwykły ekran akustyczny? Zależy mi na tym, by możliwe jak najbardziej zniwelować pogłos / stworzyć takie warunki, żeby to było słuchalne.

#produkcjamuzyki #muzyka #tworzeniemuzyki #spiewajzwykopem
  • 4
@neverwalkalone Hej, jeśli masz środki i czas to możesz zaadaptować część pokoju do nagrywania, w sposób kabiny akustycznej. Możesz również zrobić pełne wygłuszenie całego pokoju pod nagrania jak i produkcję. Opcji jest kilka. jeśli chcesz mieć pewność dobrej akustyki to inwestuj pieniądze i buduj kabinę. jeśli nie masz takich możliwości ten ekran akustyczny też powinien dać radę w zależności gdzie będzie mikrofon jak i wygłuszenie tego miejsca. Dużo też zależy od samego