Wpis z mikrobloga

Mirki wytłumaczcie mi jedną rzecz. Mianowicie chodzi o wytlumaczenie jak działa nawigacja na andriodzie ( tak wiem beka ze leszcza ze takich rzeczy nie ogarnia). Bo mam pierwszy telefon android gps i w ogole smartfon i mi sie rozchodzi czy taka aplikacja jak, np. yanosik jest kompletnie za frajer? czy pobiera jakies opłaty chociazby za głupie sciagniecie map czy tam jakies powiadomienie o fotoradarze. Help!

#pytanie #pytaniedoeksperta #pomocy
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kichlinonista: Takie aplikacje jak Yanosik, czy googlemaps są całkowicie darmowe i nic za nie nie płacisz. Sygnał GPS z którego korzystają te aplikacje też jest oczywiście za darmo. Jedynie mapy mogą Cię kosztować jeśli nie masz pakietu internetu, ponieważ ani Yanosik, ani googlemaps nie przechowują map w pamięci telefonu, a pobierają je na bieżąco do czego potrzebny jest im internet. Sama mapa oczywiście jest za darmo, ale net kosztuje zgodnie
  • Odpowiedz
@niezwyciezony_baklazan2: Przecież Yanosik korzysta z map google i informacje o korkach które są w yanosik pochodzą od google, wręcz można powiedzieć że yanosik to nakładka na maps google z świetną opcją powiadamiania o zagrożeniach na drodze.

P.S. Czy ktoś wie jak można w obecnej wersji map google zapisać je offline? Kiedyś to było banalne, potem trzeba było wpisać jakieś głupie "hasło" w polu wyszukiwania, a teraz to już całkiem nie
  • Odpowiedz
Chodziło mi bardziej o to, aby mapy były offline, tylko poglądowo w awaryjnych sytacjach w wiekszych miastach, da sie?


@Kichlinonista: W map google kiedyś dało się, dziś sam się już w tym nowym interfejsie pogubiłem i nie wiem jak je zapisać. Ale nie obawiaj się pobierania map online, to naprawdę nie dużo pobiera neta. Wystarczy Ci spokojnie pakiet internetu za 5zł/miesięcznie i jeszcze Ci zostanie.
  • Odpowiedz
@Kichlinonista: Mapy masz online i offline, online muszą mieć neta non stop, żeby pobierać mapę na bieżąco (małe ilości), zalety są takie, że mapy są aktualne, a do tego masz traffic, mapy online pobierasz sobie przez internet w domu przy pomocy wifi, więc siłą rzeczy musisz mieć na nie miejsce w telefonie, oraz są na ogól starsze.
  • Odpowiedz
@pycat: mapy google za granicą nie są dobrą opcją, no chyba, że cały kraj sobie pobierzesz, ale jak tylko trasę, którą pojedziesz, to możesz się wkopać, bo jakiś objazd będzie i lipa, albo wyciągniesz mapę, albo odpalisz internet mobilny i zapłacisz jak za zboże.
  • Odpowiedz
@teti: Też właśnie kilka dni temu kupiłem i mam problem z głowy. Navi w "wersji próbnej" przetestowałem kilka razy za granicą zarówno pieszo jak i samochodowo i się sprawdziły, a cena taka jak za roczną subskrypcję innych navi.
  • Odpowiedz
W przypadku dualsima z drugą kartą aero2, mapy bedzie sciagało "jakby" z aero? dobrze rozumuje?


@Kichlinonista: Nie umiem Ci odpowiedzieć bo nie mam dual-sim i nie wiem jak to działa w przypadku internetu

mapy google za granicą nie są dobrą opcją, no chyba, że cały kraj sobie pobierzesz


@piotreek88: za granicą to zazwyczaj potrzebuję małe skrawki mapy, np. jakieś miasto, aby móc szybko się odnaleźć gdzie jestem.
  • Odpowiedz