Wpis z mikrobloga

W listopadzie Nexera zaznaczyła mój adres za gotowy, więc pojechałem do Plusa aby podpisać umowę na światłowód. Dwa tygodnie później przyszedł router od Netii, a następnie przyjechali "monterzy" od Nexery aby podpiąć mnie z linii przy ulicy do mojego domu, bo jest oddalony kawałek od ulicy. Nie zrobili tego bo rzekomo nie było tam kabla, a parę dni później dzwoniono do mnie, że linia główna przy ulicy jednak nie jest gotowa i zrobią to w pierwszym kwartale 2023.

Dziś dostałem odpowiedź od Nexery na maila którego wysłałem w styczniu i piszą: "NEXERA jest operatorem hurtowym, czyli za korzystanie z naszego ze światłowodu płacą operatorzy detaliczni, którzy podpisali umowę z NEXERĄ. Użytkownicy końcowi płacą tylko operatorowi, na którego ofertę się zdecydowali. Również to operatorzy detalicznie odpowiedzialni są za doprowadzenie sieci bezpośrednio do domu klienta. Proszę sprawdzić listę operatorów na naszej stronie".

Jak to w końcu #!$%@? jest? ( ͡º ͜ʖ͡º)

#nexera #swiatlowod #popc
  • 4
@hitBucket: #!$%@? ich po prostu do UKE. Oficjalnie, pisamem przez ePUAP najlepiej podpisanym,
Nexera na projekty POPC dostaje hajs z UE, jest lista adresów z który określony odsetek musi być pokryty. Jeżeli na swojej mapie Nexera oznacza adres jako gotowy, to też jako gotowy zgłosiła go rozliczając dotację z POPC. Jeżeli operator końcowy odmawia instalacji, to znaczy, ze adres nie jest gotowy. Tak, Nexzera to hurtownik i tak, podpisujesz umowę nie