Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich, to ja krytykant oraz bywalec czarnych list ludzików z tagu PSVR2 :)
Jako posiadacz PSVR2 obecnie najbliżej prawdy jest recenzja arhn.eu:
https://youtu.be/jNoW9WHZxc0
Jeśli ktoś nie widział, polecam wideo.
Pozostałe opłacone recenzje przez Sony na YouTube z oczoje3nymi podpisami
AWEEESOOOME, AMAZING!!!! INCREEEDIBLEEE!!!1111 BLOW MIIIIIIND!!!11111
do mnie w zupełności nie przemawiaja, one po prostu nakręcają hajp na kupno PSVR2.
Żeby nie było, konsola wydaje się sprzętowo zajebista, ale to co oferuje to g0vno.

Jedynie z @arhn-eu nie zgadzam się do tego że Grand Tourismo jest fajne i czuć realizm. Ja tam czułem przeniesienie do 2000 roku gry wyścigowej i zrobienie portu pod VR.

Niestety po recenzji arhn.eu kupiłem drogie Tetris Effect, które już posiadałem na PSVR1 (niesamowita musiała być trudność technologii przeportowania że ta gra musiała byc sprzedawana za całość ceny niżeli update). Wcale ta gra nie równi się znacznie bardzo od gry na PSVR1, czernie pikselowate.

Patrzcie jakie g0vno zrobili z No man Sky, grafika rodem z pegazusa, ale dało się przeportowac ta samą grę,? Dało
Kiedyś toczyłem rozmowę z jakimś ogrem na wykopie który bronił zębami i pazurami politykę Sony względem braki wstecznej kompatybilności.

Z fajnych gier które posiadam na obecną chwilę:
RE8, Cactus Cowboy (darmowa).

Pozdrawiam wszystkich cieplutko

#psvr #psvr2 #playststion #vr #ps5
  • 15
@mustafas00: Tak naprawdę to każdy ma inne doświadczenia i tyle. Ja tak samo się czułem oszukany przy quescie 2 w sumie. Mam psvr2 i widzę różnice w jakości obrazu. Zgadzam się z tym że biblioteka na start jest taka sobie oraz sam horizon nie jest warty tej ceny. Moim zdaniem problemem w ogóle Vr na wszystkich platformach jest taki że brakuje na prawdę ciekawych gier, gdzie czuć że to wysoko budżetowa
@mustafas00: ja miałem takie same odczucie co Pan Archon grajac w HORIZON, czyli że bardziej to przypomina symulator wspinaczki niż gre przygotową/akcji. Brakuje jakiś mocnych tytułów, które wykorzystywałyby moc tych gogli - tak jak to robi po części Horizon. Mimo to moje pierwsze odczucia są jak najbardziej pozytywne, ale to pewnie dlatego, ze to moj pierwszy kontakt z VR.
@Ziom166: to jest komentarz na portalu ze ,,śmiesznymi zdjęciami" a nie esej na uczelnię języka polskiego ale skoro masz problemy z czytaniem i zrozumieniem takiego prostego tekstu to mogę jedynie Ci współczuć (czego i tak nie robię xD).
:)
@mustafas00 Quazz ma nudności w samochodówce gdzie się siedzi na czterech literach. Nawet nie chcę myśleć jak on się czuje jak by miał uruchomić Pavlova na przykład. Taka recenzja to była chyba niezła sałatka xD
@mustafas00 Pytanie czy też nie ulegasz efektowi konfirmacji w ocenie recenzji Arhn.eu

Jest to najbardziej stonowana recenzja jaką widziałem, jednocześnie sam zgadzam się z wieloma argumentami. Ale uważam rzucanie oskarżeniami że ci którzy są bardzo zadowoleni z tych gogli i mają bardziej pozytywne recenzje są "kupieni" jest w mojej opinii dość niesmaczne. Nawet wśród ludzi którzy kupili ten VR doświadczenia są bardzo różne i tym samym opinie.

Prawdziwa opłacalność tych gogli wyjdzie
@mustafas00 No, no, grafika w GT7 jak z 2000 roku, grafika w No Mans Sky jak z Pegazusa - piszesz baitowe brednie i jak to było nawet zabawne za pierwszym razem tak teraz już dosyć przewidywalne. Sprzedaj PSVR2, bo to sprzet ewidentnie zbyt niskiej klasy jak dla Ciebie, kup se PCVR do oglądania YT w 360 i skończ te płaczki dla samego płaczu ¯_(ツ)_/¯
@Kakaladze:
Dzięki za komentarz.
Przeportowano No Man Sky praktycznie bez większych zmian graficznych, czyli nie tworzono gry od podstaw na nowe kontrolery (moim zdaniem).
Wyobraź sobie jakby wyglądała biblioteka gier że wsteczną kompatybilnością. Wtedy te gogle byłby naprawdę bezkonkurencyjne na rynku.
@mustafas00 Oj tak zdecydowanie byłyby dużo lepsze, sam bym odnalazł sporo gier w które z chęcią bym zagrał a nigdy nie miałem PSVR 1

Co do twórców No Man Sky, zapewne zrobili leniwy port gdzie w stara wersje gry po prostu obsłużyli nowy system śledzenia kontrolerów i tyle. Słyszałem już wiele negatywnych recenzji na temat tej gry ze niestety nie wykorzystuje mocy PS5 (tym samym też potencjału gogli).
kupiłem drogie Tetris Effect


@mustafas00: to samo mam na quest2, ja nie wiem jak to moze tak wygladac XD to jest prosta gra. grac sie da i jest spoko ale grafika jest kompletnie niewygladzona
No man Sky wygladal spoko (ale ja w to dawno gralem jeszcze przez vive i pc)