Wpis z mikrobloga

Nowy rok, trzeba wysłać kilka CV, co by mieć jakąs podpórke na rozmowe roczną. Jakie są obecnie stawki na poziomie mocny mid/wczesny senior z 3-4 lata expa jako Power BI developer/consultant ze znajomością SQL, PowerApps, PowerAutomate, Azure, Snowflake i troche Pythona? 180zl/h realne? Słyszałem jakieś plotki wśród znajomych, że inny kolega na podobnym poziomie dostał taką ofertę, nie wiem czy to prawda, czy trochę podkoloryzowane. Jak wysyłaja mi oferty na LinkedIn to większość kończy się na 140-150, jakieś pojedyncze za 160.

#businessintelligence #powerbi
  • 9
@cohontes: moze tak byc ( ͡° ͜ʖ ͡°) naprawde z tego co rozmawialem ze znajomymi to czasem mam wrazenie, że te stawki pomiedzy 100-180 są losowane xD i zalezy jaka Ci sie wylosuje to taka Ci dadza. A co do ogloszen na justjoin czy innych portalach, to wydaje mi sie ze tam sa jakies nizsze stawki niz te co dostaje od rekruterow na priv na linkedin
@Kormoran123:

Weryfikacja kandydatów nauczyła mnie, że lata doświadczenia w tym narzędziu nic nie mówi.
Sam w pbi siedzę jakieś 2,5 roku (rola czołowego experta PBI w firmie konsultingowej z przynajmniej 150 power Bi'owcami), a miałem okazję rozmawiać z kandydatami na seniorów z 5-7 lat doświadczenia którzy np. nigdy nie używali tabular editora i grup kalkulacyjnych, a na pytania o pojęcia daxowe jak "przejscie kontekstu" czy "tabele rozszerzone" tylko robili wielkie oczy.
@Kormoran123: no ja jestem trochę pod ścianą niestety, bo ze względu na planowany kredyt tylko UoP wchodzi obecnie w grę ( ͡° ͜ʖ ͡°) a znalezienie czegoś full remote / z widełkami / UoP okazuje się prawie niemożliwe.
@cohontes: przeciez na ryczałcie też daja kredyty, więc w czym problem? Jedynie to może blokować, że wymagają prowadzenia działalności od conajmniej roku, ale po tym jak weźmiesz kredyt możesz zmieniać na b2b
@Kormoran123: Akurat tutaj jestem w miarę zorientowany bo sam pracowałem przy scoringu. Różnie banki do tego podchodzą. To co napisałeś na końcu jest proste i skuteczne, wziąć kredyt i potem zmienić pracę, banku nie będzie interesowało już potem nic oprócz spłaty. Chociaż wolałbym zacząć raczej od zmiany pracy
@Sad_poyato: no właśnie też już w głowie się zastanawiam co potem i w co iść żeby dało się przebić 200+ zl/h.

Prowadzenie szkoleń wydaje się ciekawe. Z tego co sprawdziłem w necie to firmy typu comarch/sii za takie szkolenie z podstaw power bi biorą po 1,2-1,5k za osobę, za dwa dni szkolenia.Rozmawiałem ze znajomym, który prowadził takie szkolenia, to mówił ze merytorycznie to są podstawy podstaw pracy w Power BI wiec
@Kormoran123:
Życie szkoleniowca wcale nie jest takie usłane różami. Chcesz brać dobrą kasę za szkolenia to musisz robić jako podwykonawca, wtedy wpada odpowiednio duża marża za wykonanie szkolenie, ale przygotowania masz we własnym zakresie i odpowiedzialność też leży na Tobie(często są kary umowne, np. w przypadku szkolenia do certyfikacji, jeśli określony procent nie zda) a i rynek nie jest tak wielki. Więc trzeba się starać, bo jak szkoleń nie dostaniesz to
@Sad_poyato: no właśnie obecnie nawet bym miał propozycje prowadzenia kilku takich szkoleń w miesiacu ale właśnie muszę sobie przygotować swoje materiały, co mnie zniechęca, ale w tym roku mam postanowienie się za to wziać i coś przygotować. Raz zrobione będzie służyło przez długi czas i na pewno się spłaci.

Myślałem również się rozwijać w kierunku jakiegoś Data Cloud Architecta, ale do tego pewnie trzeba siedzieć w samych bazach danych jeszcze z