Wpis z mikrobloga

#wykop #nowywykop #design i dam też #programowanie. Bez złośliwości, nie będę czepiał się, że stare było dobre, bo rozumiem, że to kwestia przyzwyczajenia, tylko co do tej pory zauważyłem jest "naprawione" tylko na odwrót. Podsumujmy:

1) Anonimowe nie działają, brak kontaktu, olanie twórcy (coś co regularnie lądowało w gorących)
2) Nie mogę już wejść po 3h na gorące i sprawdzić co nowego (ostatnie/3 zamiast 6/12/24) tylko muszę przeglądać wszystko jak wcześniej.
3) By dodać tag na czarną listę nie moge po prostu najechać kursorem i kliknać kłódkę, muszę przeklikać ustawienia - to jest krok wstecz)
4) Ale i tak czarnolista na daną chwilę nie działa. Od rana widziałem już famemma i f1 w moich gorących a oba tagi mam na czarnej liście. I to na pewno bo aż wszedłem w ustawienia by sprawdzić.
5) Nie można już rozwinąć całego wątku, wszystkich komentarzy tylko najpierw jest "rozwiń wątek" a potem kolejne kliknięcie by zobaczyć "pozostałe odpowiedzi" (wtf?). I nie mozna wszystkiego przejrzeć na jednej stronie tylko klika się strona za stroną by zobaczyć kolejne komentarze (wtfx2).
6) Kompletny brak optymalizacji dla ludzi używających wykopu w przeglądarce na smartphonie (przyciski nachodzą na siebie).
7) Przeglądanie danego tagu jako galerii zostało wywalone (albo gdzieś ukryte). Chyba, że to jest jakaś forma walki ze spermiarzami by sobie nikt nie mógł wejść na tag golababa i przeglądać same zdjęcia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
8) A propos gołych bab to nsfw zostało zagnieżdżone w +18 czyli by przegladać relacje z wojny trzeba zezwolić na zdjęcia cycków.

I co do layoutu:
9) nawet jak masz adblocka to i tak jest "miejsce na reklamę" pudełeczko z napisem ad (ale tu się czepiam, rozumiem, że serwis musi zarabiać ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
10) Każdy post ma nazwę użytkownika, czas dodania, TREŚĆ, zbędny napis "plusujący" a potem listę plusujących użytkowników. Każdy komentarz wygląda identycznie jak post główny przez co zlewa się z kolejnym postem/wątkiem. Czcionka ma rozmiar od 9 do 12 co sprawia, że wygląda na niemal identyczny rozmiar i zlewa się wszystko razem (zwłaszcza z kolejnym wątkiem). Naprawdę po co mi dokładna liczba minut od dodania postu, dodatkowa linijka z napisem "Plusujący:" a potem tysiąće nicków, które nic mi nie mówią? I to przy. KAŻDYM. OSOBNYM. KOMENTARZU. Imho na pierwszym roku studiów uczą przy designie, że "less is better", użytkownik nie potrzebuje wszystkich, zwłaszcza technicznych informacji. Dla mnei to jest podstawowy błąd designu. W starej wersji widziąłem tylko nick, liczbę plusów i treść. Owszem inne informacje były, ale wręcz niezauważalne. I to był dobry design, celowy design, user-friendly design. Teraz jest chaos z powodu zbyt dużej ilości tekstu.
  • 7
@LifeReboot: oho kolejny punkt 11) by wejść w powiadomienia nie moge rozwinać listy jak dzwoneczek tylko znowu przeklikać na nową stronę...
i 12) #!$%@? mać, klikam powiadomienie że ktoś odpowiedział na komentarz i zamiast linku do komentarza to ląduję na głównym poście i teraz szukaj wiatru w polu (zwłaszcza, że komentarze pod wątkami są podzielone na strony więć nawet ctrl+f nie moge użyć).
@LifeReboot: 13) jeżeli nei mieszkasz w polskiej strefie czasowej (UK tutaj) to licznik czasu robi fikołek. Zaczyna się post dodany godzine temu, a po 20 minutach jest "40 minut temu". Serio... odmierzania czasu nie dało się normalnie zaprogramować?
@LifeReboot: 14) przyciśniecie guzika wróć/go back by wrócić do poprzedniej strony nie wraca mnie do pozycji gdzie kliknąłem tylko wraca na samą górę strony. Tj. przeglądam mirko, klikam post, potem klikam wróć i nie wracam do tego postu na mirko tylko na samą górę mirko. Nowoczesność rodem z 2005 roku...
@kolargolo: tu co chwile coś wychodzi nowego :D Teraz chyba przez przypadek coś #!$%@?łem bo jeżeli kliknę plus to masz 0 plusów, a jak odkliknę to masz "-1" :D Na mirko gdzie nie ma minusów :D