Wpis z mikrobloga

Cześć mam problem z łącznikiem podwojnym #sonoff T0. Problem polega na tym iż w żaden sposób nie może mi wyszukać urządzenia. Wedle instrukcji łączy się tylko z 2.4Ghz i taka sieć dodatkowa ustawiłem z hasłem bez znaków specjalnych. Oczywiście nie pomogło... Próbowałem również przez Hotspot w telefonie ale efekt ten sam czyli brak polaczenia. Łącznik ustawiam w tryb parowania a ikona WiFi miga cały czas.

Miał ktoś podobny problem? Poratuje ktoś jakimś rozwiązaniem?

#elektronika #smarthome #sonoff
Pobierz RadiOBagdaD - Cześć mam problem z łącznikiem podwojnym #sonoff T0. Problem polega na ...
źródło: comment_1673386128HYBm29SScLmcsqhVdnqLtZ.jpg
  • 7
@JcL Z tego co zauważyłem są jakieś dwa dostępne tryby. Pierwszy to gdy dotkniemy dłużej jeden z przycisków wtedy dioda WiFi miga dwa razy szybko i raz długo. Drugi tryb to przytrzymanie aż wejdzie w tryb o którym pisałem wyżej i jeszcze raz przytrzymanie na kilka sekund. Po tej sekwencji ikonka WiFi miga cały czas. Wchodzę w apke i daje wyszukiwanie zwykle lub kompatybilne. Na oby trybach nie znaleziono urządzenia. Router mam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@RadiOBagdaD: połącz się normalnie że zwykła siecią. Na telefonie włącz BT oraz GPS i sprawdź ustawienia czy apka ma dostęp do wszystkiego
@RadiOBagdaD jakiś stary dynks sonoffa jaki miałem miał taki problem przy konfiguracji z wifi że nie wystarczyło że włączyłeś sieć 2.4ghz. musisz mieć tylko sieć 2.4ghz pod danym ssid i bezpośrednio do tej sieci jest podłączony telefon z apka podczas konfiguracji. Potem możesz znów włączyć i używać 5ghz też.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@RadiOBagdaD jakiś stary dynks sonoffa jaki miałem miał taki problem przy konfiguracji z wifi że nie wystarczyło że włączyłeś sieć 2.4ghz. musisz mieć tylko sieć 2.4ghz pod danym ssid i bezpośrednio do tej sieci jest podłączony telefon z apka podczas konfiguracji. Potem możesz znów włączyć i używać 5ghz też.

@eloyard: czasem te sieci są połączone 2,4 i 5ghz i w routerach jest opcja "preferuj sieć 5ghz".

Ale apka jest mega ważne