Wpis z mikrobloga

Jest w tym #olsztyn mieście jakaś firma/ branża w której można po paru latach zarabiać >=7k bez 5 letnich studiów/ poza zdalną pracą? Mam studia kierunkowe i 5 lat doświadczenia, w związku z sytuacją inflacyjną szukałem innej pracy w zawodzie, ale proponowali max tyle samo :P Lubię dość swoją pracę, ale jak tak dalej pójdzie to po prostu będzie bieda :P. Nie mam problemu zrobić podyplomówki czy kursów, ale jak patrzę na oferty to jedyny w miarę dobry hajs jest dla kierowców międzynarodowych, a reszta nawet ze sporymi wymaganiami ma śmieszne widełki. Wśród znajomych Ci co mają dobry hajs wszyscy pracują zdalnie w IT. Próbowali mnie jakoś szkolić, ale nie czuję raczej tego. Zaczynałem podyplomówkę z doradztwa podatkowego, ale żaden hajs tej nudy nie zrekompensuje :P Jak patrzę to jeszcze logistyka/ spedycja może mieć sens (?)
  • 6
@saji: łatwo, warunki:
- jesteś kumaty
- #!$%@? nadgodziny, nie nawalasz jak coś się zesra i trzeba pocisnąć mocniej
- nie pyskujesz / jesteś lubiany - nie mam na myśli brązowego nosa, po prostu team spirit, skille miękkie itp.

Zależnie od wiatrów zajmie Ci to 2-4 lata, jak dostawać się z ulicy to na minimum starszego specjalistę (C9) - stopień niżej (specjalista - C5) to zeszmacenie się i stracony czas, idealnie