Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
ktos mieszka w pradze? jakie koszty zycia na 1 osobe w porównaniu np. do wrocka? albo innych duzych miast w polsce? jakas mala kawalerke za ile tam mozna ogarnac? jakies minusy od kogos kto tam juz jakis czas mieszka? tygiel kulturowy, ale wszyscy po angilsku rozmawiaja, miasto zajebiste, klimat, uliczki, architektura i mnogosc roznych restauracji, sklepow naprawde robi wrażenie.

#praga #czechy
  • 8
@nightrain: nie bylem, ale mysle ze odwiedze bo mam wzglednie blisko i spoko bo z liberca rzut beretem do niemcowi i do polski. blisko góry, fjane połozenie ma ten liberec. 100k mieszkancow, blisko do pragi i do drezna. orientuejsz sie ile w tkaim libercu jakies male mieszkanie wynajac idzie ogarnac? albo gdzie szukac ofert sprzedazy?
@presburger: no fajne położenie, przekraczasz granicę w Szklarskiej Porębie, po droce mijasz największą skocznię narciarską w tej części Europy w Harrachov i w sumie i tak wszędzie blisko, nie wiem czy da się ogarnąć mieszkanie, na pewno się jakoś da, ja mam tam dom rodzinny mojej żony, co ma go w spadku, nie dokładnie w Libercu, ale z 5 kilometrów obok
@presburger: jestewm czasami na jakiś weekend czy coś, żona ma pracę w Polsce, nie potrzebuje 15k , nie jestem programista, jakich tu pełno na tym portalu, tu mnie trzyma psychicznie tylko młodsza siostra, są tam jakieś dalsze ciotki, kuzyni, wujki, ale żaden się nie odezwał z życzeniami na urodziny, święta, więc na nich mam #!$%@?, nie potrzebuje dużo, tyle by starczyło na od pierwszego do pierwszego, mam też obywatelstwo czeskie, bo
@nightrain aż tak ciężko o pracę ?? Dziś w nocy nie mogelm zasnąć i tak sobie myślałem żeby zabrać dzieci i żonę i przeprowadzic się do Czech. Wkurza mnie już ten kraj coraz mocniej