Wpis z mikrobloga

@51431e5c08c95238: @Tak_masz_racje: nie wiem czy dobrze kombinuje ale to chyba oczywiste z jednej strony sama elektronika z drugiej strony zapis mechaniczny tak więc nawet gdyby się elektronika zepsuła w HDD chyba istnieje możliwość przekładki samego dysku i odzyskania danych
  • Odpowiedz
@51431e5c08c95238: w HDD sam nośnik rzadko ulega uszkodzeniu, więc dane można odzyskać. Ponadto, awarie mechaniczne mogą dawać objawy na długo przed całkowitym ucegleniem dysku.
W SSD masz samą elektronikę - albo działa (są dane), albo nie (nie ma danych).
  • Odpowiedz
@51431e5c08c95238: Bezpiecznie jest posiadanie kilku kopii danych w kilku miejscach. Na długie przechowywanie i tak nadal korzysta się z taśm, bo dyski hdd i ssd bezpiecznie przechowują dane podobny czas.
  • Odpowiedz
uff, jak dobrze, że już 20 lat temu istniała technologia akcelerometrów i parkowania głowic w dyskach talerzowych


@krytyk__wartosciujacy: A który typowy HDD ma akcelerometry? A nawet jeśli dany model ma to i tak konkretne #!$%@? o beton na 90% uszkodzi talerze.
  • Odpowiedz
@L3gion proszę cię, technologia dysków hdd to zegarmistrzowska precyzja, a jego elektronika z prockami na architekturze ARM zapewne jest wydajniejsza niż całe PC 20 lat temu. Wystarczy że obroty dysku wyjdą poza specyfikację i głowica jest parkowana. Wiadomo że rzucania nie wytrzymają, ale na przykładzie dysków laptop owych 2,5 cała można przyjąć że i tak są cholernie wytrzymałe na beznadziejne obchodzenie się z nimi jak robią to niektórzy ludzie. Gwarantuje ci ze
  • Odpowiedz