Wpis z mikrobloga

Jeśli czegoś brakuje mi na wykopie, to jakichś hmm... zorganizowanych debat. Odkąd tylko tutaj zaglądam, rzadko kiedy wchodzę w link ze znaleziska (chyba, że coś co naprawdę jest dobre), a tylko przeglądam komentarze. Można zapytać po co to, skoro jeśli coś mnie interesuje co inni mają do powiedzenia, wpisuje w wyszukiwarkę, szukam po tagach, obojętne, znajduję i czytam co inni sobie popisali.

Ale chodzi mi o to, że to jest rozczłonkowane na wiele znalezisk (czy wpisów na mirko) i fajny byłby tag np #wykopowadebata, gdzie są rzucane tematy i wszyscy się wypowiadają w danym problemie. Np. jeden tydzień=jeden temat, wisiał by na głównej przez cały ten czas, tak żeby nikogo nie ominęło. Trochę jak oficjalne ama tylko, że po prostu nie ama{:P). Dlaczego takie ograniczenie? Dlaczego w takiej formule raz na tydzień? Bo przecież takich #debatwykopowych są tysiące choćby na mikro z czego 98% przepada, a tutaj byłaby pewność, że przynajmniej coś nie przepadnie. Byłoby to poprzedzane jakimś głosowaniem (z każdym kolejnym tematem), każdy wpisuje swoje propozycje i plusuje co będzie wisieć przez tydzień. Temat z największą ilością plusów wygrywa naturalnie i wisi przez tydzień.

Zaletą jest to, że przez cały ten tydzień, zdąży ten temat zobaczyć każdy, zarówno śmieszkujący jak i eksperci (no dobra, na wykopie wszyscy jesteśmy ekspertami), zieloni, pomarańczowi, bordowi. Więc praktycznie zobaczy to każdy i jak będzie miał ochotę to się wypowie. Często widuje wpisy na mirko z ciekawymi pytaniami/refleksjami, ale to jest 10, góra 20 komentarzy, tutaj przy gorącym temacie mogłoby dojść i do 500, o czym chętnie bym poczytał.

Podstawowym argumentem do zbicia takiej idei jest to o czym wspominałem, przecież jak chcę poznać opinie o czymś to wpisuje sobie w wyszukiwarkę i czytam. Ale chętnie zobaczyłbym wiszące przez tydzień historyczne tematy chociażby o Powstaniu Warszawskim, czy było zasadne, w dobrym momencie wybuchło, o nauce, np. czy sądzicie że jesteśmy sami we wszechświecie, o życiu, np. co sądzicie o związkach ze starszymi dziewczynami/kobietami, o sporcie - jakie macie najfajniejsze sportowe wspomnienia/przeżycia związane z polskim sportem z ostatnich 20 lat, o muzyce - to już akurat było, często pojawiały się znaleziska gdzie zbiorczo wykopowicze polecali innym tytułu muzyczne.

Jeśli tu dotarliście to sądzę, że podchwyciliście o co mi chodzi. Sądzicie, że przydałoby się takie coś?

tldr


PS dodatkowym atutem dla koneserów flamewarów jest podatność na gównoburze.

#wykop #reforma #zmianynawykopie #propozycja #pytanie
  • 9
  • Odpowiedz
@Obserwator_z_ramienia_ONZ: właśnie o czymś takim myślałem, coś pomiędzy mirko a główną, a temat na dany dzień wisiałby na głównej reklamowany jak AMA z jakimiś znanymi osobami. może warto jakąś sugestię do adminów machnąć? tylko nie wiem czy np. mnie zielonki w ogóle by chcieli posłuchać:P
  • Odpowiedz
@Obserwator_z_ramienia_ONZ: albo po prostu ich tu zawołamy, zobaczą to? :) @wykop

no i niestety takie coś musiałoby być moderowane z bardzo prostej przyczyny, niemoderowane no to mamy na mirko, temat może rzucać każdy i zawsze, a ten proponowany, musi wisieć przez określony czas np. tydzień plus głosowanie - takie można by już przeprowadzać pod odpowiednim tagiem na mikro
  • Odpowiedz
@martymcfly9: no własnie tu jest kluczowy problem. Jak to moderowac zeby mimo wszystko debata była debatą z ktorej cos by wynikało. moze trzeba by to jakos weryfikowac to znaczy uzytkowników, robic zapisy osob chetnych do wziecia udziału w dyskusji zamykamy liste i dyskusja. w ten sposób braliby udział chetni do rozmowy a nie przypadkowe smieszki .
  • Odpowiedz
@Obserwator_z_ramienia_ONZ: właśnie ja bym akurat zobaczył każdą grupę, by wypowiedziało się możliwie najwięcej osób, bo zawężanie to trochę jak rzucanie jakiejś debaty pod tagiem na mirko. jako moderowanie bardziej rozumiałem jako sztywny termin, "patronat" wykopu, ewentualnie głosują Ci co mają przynajmniej miesięczne konta, a wypowiadają się wszyscy ;)

Sądzę, że przyjęłoby się to na wykopie, szczególnie, że nie muszą być to wyłącznie jakieś naukowe tematy (ale te jak najbardziej też),
  • Odpowiedz