Wpis z mikrobloga

chłopie w co ty brniesz?

próbujesz zrobić [...] ze mnie idiotę?


@zielmaster: przecież sam z siebie robisz... Jak to leciało? Błądzić jest rzeczą ludzką, trwać w błędzie - głupotą.

P.S. Nie zauważyłem kapitulacji - nie ty pierwszy sparzyłeś się na Google.
  • Odpowiedz
@Aster1981:

przecież o tym piszą same portale niemieckie. Wystarczy ruszyć dupę w google i poszukać. Pomijam fakt, że tutaj dane są zaniżone dla innych, a źródło jest szkopskie. Wam sie już w głowach je**e od tego pisostwa. Ba, gorsi jak pisowcy.
  • Odpowiedz
https://www-bundesregierung-de.translate.goog/breg-de/themen/krieg-in-der-ukraine/lieferungen-ukraine-2054514?_x_tr_sl=de&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc

łapcie tutaj, ale PL listy nie mogę się doszukać.

Może ja źle szukam, ale na pewno PL rządową listę posiadasz @Salam-Abdul-Al-Stulejari: skoro masz porównanie i śmiało twierdzisz zę dali wiecej. Na czymś opierasz swoją teorie, nie? Pomijam fakt, że o wielu rzeczach z PL i w sumie innych krajów nie wiemy ;-) Czasami wychodzą fotki jakiegoś sprzętu którego oficjalnie nie wysyłano.
  • Odpowiedz
  • 0
Większość naszej pomocy nie da się oszacować gdyż jest ukrywana i dostarczany sprzęt nie jest ujawniany oficjalnie xd
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: ja cały czas myślałem ze zwracasz mi uwagę, miliard = bilion - czytanie ze zrozumieniem mi nawala ( ͡° ͜ʖ ͡°) z tego wszystkiego nawet nie zauważyłem, ze zwracasz mi uwagę, że wkleiłem tryliard ( z googla ) a nie trylion.
  • Odpowiedz
@Salam-Abdul-Al-Stulejari:

i jeszcze musisz mi rozwiać pewne watpliwości ;D Teraz się jeszcze wczytałem co tam jest wymienione. 18 palet odzieży. #!$%@? mać, bana powinieneś wyłapać za manipulacje. Mówisz o pomocy militarnej czy humanitarnej. Patrzcie jeszcze co pogrubiono ;D Teraz porównajcie to do tego typu ponad 300 czołgów, goździków, osy, perła w koronie - kraby, miliony szt amunicji, miasteczka w samej ukrainie dla tych co utracili dach nad głową, częsci zamienne do
  • Odpowiedz
Ogólnie rozbicie pomocy pomiędzy kraje UE jest łatwe do propagandowych manipulacji ze względu na mechanizmy refinansowania.
O ile 'ringtausch' sprzętowy z Polską nie wypalił, to z Grecją już tak. Więc można się np. kłócić, że pomoc grecka jest de facto pomocą niemiecką. Coś słyszałem o ringtausch finansowym również, ale nie patrzyłem dokładniej - więc nie chcę wprowadzać w błąd.

W tabelkach z pomocą humanitarną jest ciekawiej: pomoc całej unii jest osobną kategorią
  • Odpowiedz
po prostu brednie o tym ze Niemcy nie pomagaja to pisowska propaganda na uzytek wewnetrzny. Oni i ich wybrocy lykajacy te debilizmy zyja w pisowskim matrixie, nie majacym za wiele wspolnego z rzeczywistoscia.


@Aster1981: No jak już się zrzygałeś, to poczytaj wątek i potem przeczytaj co napisałeś, a następnie zastanów się kto łyka brednie xD
  • Odpowiedz
@aleksc: Problem z Niemcami jest taki, że oni właśnie głównie wysyłają "cywilny" sprzęt (koce mundury itp), ale mało wojskowego. My jesteśmy po drugiej stronie barykady, mocno się rozbrajamy licząc na to, że zanim uzupełnimy swoje braki nasze stare sprzęty nakopią do dupy kacapom tak, że nie będą mieli głupich pomysłów w naszą stronę.
Sam początkowo broniłem Niemców, ale realia są takie, że dalej stoją w rozkroku mimo hucznych zapowiedzi zmiany polityki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aleksc: jeszcze info, kiedy zaczęlii pomagać? Czy nie wtedy, jak się okazało, że jednak Ukraina nie padnie? Przecież powiedzieli Ukraińcom, że się nie oplaci im pomagać, bo i tak przegrają. Potem z kolei nie znali adresu do wysłania pomocy. Niemcy to #!$%@? i to że teraz pomagają nie przykryje ich początkowych działań. Jak to się mowi, niesmak pozostał.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@aleksc: wykopki nienawidzą Niemiec, bo są symbolem unii europejskiej, a oni wolą sojusz z Białorusią i Turcją, byleby obronić te wspaniałe wartości konserwatywne xD

Nie jestem w stanie zliczyć ile wykopów było o tym jak Niemcy nic nie dają. I tak w komentarzach pisały wykopki, że dali okrągłe 0. Do błędu się oczywiście nigdy nie przyznają.
  • Odpowiedz