Wpis z mikrobloga

nie wolno natomiast publikować jego wizerunku bez wyraźnej zgody


@srajor_mokrostolski: > chyba "#!$%@?", bo osoba publiczna może być publikowana bez jej zgody, jeśli została nagrana podczas pełnienia publicznych funkcji.
jeśli prywatnie - to wymagana jest zgoda! btw, ten "panieStrażaku" był tam prywatnie??! /moim zdaniem za samą taką gadkę oszukującą obywatela co do przysługujących mu praw = osoba publiczna powinna być karana mandatem 3k. płatne w tym samym dniu!
@Nizarlak_Horoszczanski: Sami #!$%@? ubywatelu - osoba publiczna to niefunkcjonariusz publiczny. A co do publikacji wizerunku FUNKCJONARIUSZA publicznego podczas pełnienia obowiązków, to np. SR Lubin miał inne zdanie w tej kwestii, i jakoś w lutym `22 skazał prawomocnie "mundrego" pana nagrywacza na bodaj 5000 zł grzywny (lub 25 lat więzienia).
Sami #!$%@? ubywatelu - osoba publiczna to niefunkcjonariusz publiczny. A co do publikacji wizerunku FUNKCJONARIUSZA publicznego podczas pełnienia obowiązków, to np. SR Lubin miał inne zdanie w tej kwestii, i jakoś w lutym `22 skazał prawomocnie "mundrego" pana nagrywacza na bodaj 5000 zł grzywny (lub 25 lat więzienia).


@srajor_mokrostolski: wynika z tego logicznie, że funkcjonariusz nie jest osobą?? btw, jakiś sąd skazał jakiegoś niewinnego człowieka 19 lat lemu i teraz ofiara
Kto jest FUNKCJONARIUSZEM publicznym określa np. art. 115 § 13 KK. A resztę sobie doczytaj.


@srajor_mokrostolski: Twoja teza była inna: "Ale wiesz, że teraz mamy 2022 rok (w skrócie `22)? I że FUNKCJONARIUSZ publiczny, to nie OSOBA publiczna?"

próbujesz mi tu sciemniać, bo jakiś sąd, gdzieś .. wydał wyrok niezgodny z Literą Prawa RP ?!!
@Nizarlak_Horoszczanski: Dzięki! To co powołujesz w całości potwierdza moją opinię z pierwszego posta - FUNKCJONARIUSZA publicznego nagrywać wolno, nie wolno jednak publikować jego wizerunku:
"W poprzednim artykule omówiono powszechne w internecie błędne porady dotyczące prawa do upubliczniania wizerunku policjantów i innych funkcjonariuszy publicznych. W tym wpisie opisujemy możliwe konsekwencje nagrywania i rozpowszechniania nagranych filmów lub zdjęć."
@Nizarlak_Horoszczanski: A nie? Masz jakieś merytoryczne argumenty czy tylko "jasne, jasne"? Jeszcze kacapską milicję wklej. I czego w ogóle mają dowodzić zdjęcia policji chińskiej, i amerykańskiej w kontekście polskiego porządku prawnego? Raz jeszcze dzięki :) za wklejenie linków do artów w całości potwierdzających moje twierdzenia, w przyszłości czytaj to, co cytujesz. Dla mnie EOT!