Wpis z mikrobloga

Podsumuje mi ktoś ten szum informacyjny, bo na tag wchodzę co parę dni i za każdym razem czytam co innego? Najpierw panika była, potem miał być fejk, potem jednak nie fejk, potem tylko na weekend, a teraz na 90 dni.

Z punktu widzenia cywila, który nie miał nic wspólnego z wojskiem:
- Kogo biorą, losowo, czy są jakieś kryteria? Wiek, zawód, sytuacja matrymonialna.
- Na ile? (wiem, że ustawa pozwala na 90 dni w roku, ale ile w praktyce?)
- Ile osób w skali kraju?
- Co z tą przysięgą?

#obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • 8
kogo biorą - mogą każdego w wieku 18-55 lat z kategorią A, podobno preferowani są informatycy, lekarze / studenci medycyny i kierowcy C+E

na ile - #!$%@?, mogą do 30 dni zanim złożysz przysięgę, potem do 90 nawet

ile osób - podobno 200tyś wg mediów ale nie mam pojęcia skąd tą liczbę wzieli

przysięga - obowiązkowa
@SmartCheetah:

- Kogo biorą, losowo, czy są jakieś kryteria? Wiek, zawód, sytuacja matrymonialna.


Kryteria:
Wiek - 12-40 lat
Zawód - wykopek,
Sytuacja matrymonialna - incel.

- Na ile? (wiem, że ustawa pozwala na 90 dni w roku, ale ile w praktyce?)

W praktyce aż nie ukręcą wora.

- Ile osób w skali kraju?

Dwa tysiące sto trzydzieści siedem tysięcy rocznie.

- Co z tą przysięgą?


Przysięgają, że nie będzie tak źle.
@SmartCheetah: Podobno mają brać głównie z doświadczeniem i przydziałem ale po cywili też mają sięgać. Wiek to klasycznie od komisji do 55 chyba. Zawód podobno informatyk, kierowca, logistyk, no multum głupot, a to pewnie losowanie jest. Podobno "zapotrzebowanie" też ma znaczenie więc jak będą potrzebowali u Ciebie logistyka, to go niby wezmą, a jak jest to nie wiadomo. Na ile też nie wiadomo, może być do 30, może być do 90
@SmartCheetah:
- Zawody poszukiwane to informatyk, lekarz, kierowca. Jak masz dziecko do lat 8 to nie biorą. Jak jesteś jedynym opiekunem to do lat 18 chyba. Twierdzą że kat D nie biorą. E na pewno nie.
- Twierdzą, że na 2 dni w weekendy, ale to było powiedziane jak się zrobiła afera. WCRy w praktyce chciały brać na 33 dni. Mogą do 90.
- CWCR twierdzi, że będą "zapraszać" 3 tys.