Wpis z mikrobloga

@O2O2122: > bardziej pytam jak to teraz tam z wyjadzem w celach zarobkowych, jakieś problemy i ograniczenia z tytułu wizy? Pewnie nie mozna nic na legalu na starcie.

niewiem. nigdy nie aplikowałem o wize w uk.
  • Odpowiedz
@Budo:
bardzo prosto. Już Ci pokazuje. Żeby zdać należy poprawnie odpowiedzieć na 18 z 24 pytań. Żeby ułatwić zadam Ci 4 pytania. Wystarczy że odpowiesz dobrze na 3 z nich i zdałeś. Gotowy? Zaczynamy:


jeśli udało Ci się odpowiedzieć poprawnie na 3 pytania, to gratuluje zdania egzaminu. Jeżeli zaś nie, to zapraszamy w innym terminie.
  • Odpowiedz
@kendziu666: Jak tak czytam twoje komentarze, to jednym z głównych powodem posiadania brytyjskiego obywatelstwa jest dla Ciebie kompleks mniejszości z powodu bycia Polakiem, przykre to, bo ludzie i tak będą wiedzieć żeś Polak, niezależnie od paszportu nadal nim jesteś i nic to nie zmieni, strasznie przykro się to czyta
  • Odpowiedz
Jeśli teraz masz paszport UK, to znaczy, że jesteś native speakerem czy nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@PolishBoyfriend: Żeby zdobyć paszport wystarczy znajomość angielskiego w MOWIE na poziomie B1, natomiast native speaker to poziom C2. Moim zdaniem poziom B2 dałbym radę zdać z łatwiścią, C1 mógłbym spróbować, ale było by ciężko......
  • Odpowiedz
@zArteq: > jak wyglądał test z języka?

GESE Grade 5 = B1 test

10 minute speaking and listening test
Taken either at an approved Trinity SELT centre or by home-based assessment (limited availability)
Provisional result emailed by 9am the day after the test
Certificate usually sent within 7 days
Speaking & Listening only
  • Odpowiedz
@Budo: > przecież wszystkie pytania są dostępne, więc można się ich spokojnie nauczyć, nawet tych trudniejszych/głupich.

A Ty myślisz że jak udało mi się zdać?
  • Odpowiedz
@kendziu666: no, ale za drugim. Nie rozumiem jak mając pytania można nie zdać za pierwszym. Albo miałeś jakiegoś mega pecha, albo nie przyłożyłeś się do nauki ;)
  • Odpowiedz
@zArteq: co myśle o tym, o tamtym, co robiłem w weekend, czym się zajmuje. W ogóle wcześniej trzeba było sobie wybrać temat do rozmowy, więc było spore ułatwienie.... z ciekawszych rzeczy powiem Ci że TFL wymagał odemnie dużo trudniejszego testu z angielskiego (wliczając w to pisanie) do licencji na ubera niż był wymagany do brytyjskiego obywatelstwa......
  • Odpowiedz
  • 0
@kendziu666 o, Panie, nie wiedziałem, że na Ubera trzeba egzamin. A ten test - znajomość życia w UK - to pytania są gdzieś dostępne, nie? Ile jest na teście i na ile trzeba odpowiedzieć?

A - i skąd 2000 cena - 1400 pierwsza opłata i co jeszcze?
  • Odpowiedz
@Budo: > no, ale za drugim. Nie rozumiem jak mając pytania można nie zdać za pierwszym. Albo miałeś jakiegoś mega pecha, albo nie przyłożyłeś się do nauki ;)

Coco Jamboo to moje motto. Dobre nie?
a na serio to za pierwszym razem spodziwałem się łatwych pytań, ale były trudne. Więc pouczyłem się troche i spodziewałem się trudnych, ale tym razem były łatwe.....
  • Odpowiedz