Wpis z mikrobloga

też macie wrażenie, że jak amerykański bank/fundusz robi kosmiczną rekomendacje waloru z WIG20 to po to aby upłynnić leszczynie? Szczegółnie, że polscy inwestorzy bardzo mocno #!$%@?ą te rekomendacje, bo przecież Wall Street zainteresowało się naszym rynkiem, więc "ładujemy do wora i odpalamy rakietę". Wygląda na to, że szczyt jest blisko i jankesy chcą się ewakuować. Jak dolar będzie się umacniał w następnych dniach to tylko potwierdzi tę teze.
#gielda
  • 5
@Cinos: do mnie piszesz? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak chodzi mi o PZU właśnie, 35% wzrostu od dołka w ciągu 2 miesięcy, pewnie sporo zysków mają do realizacji i wzmocnili sobie popyt wydając reko 45% wyżej od dzisiejszej wyceny. Mi to mocno śmierdzi.
@spinor: tak, źle kliknalem, hehe, tez widzialem PZU dzisiejsze, rosnie caly czas
ale wyniki za 3Q dobre, banki znowu beda zarabiac, pekao tez dobrze wyglada, dostana pewnie dywidende od pekao
obligacje wracają, odsetki lecą, chca sie rozwijac, dywidenda moze z 2.5 PLN bedzie
generalnie ciekawa value spółka, mam ją na IKZE i troche na portfelu zwykłym
@Cinos: może i być fajna, ale zawsze w takim sensie była fajna a nie była wysoko wyceniana. Trzeba przyjąć, że to państwówka, PiS miał sporo dziwnych pomysłów które odbiły się negatywnie na spółkach skarbu państwa. Wybory za rok, to tym bardziej będą szukali pieniędzy. Do tego zbliżająca się recesja i problemy banków o których pisze nawet NBP. Nie ma podstaw aby wycena wystrzeliła do 49zł, a jak jest reko z dupy