Wpis z mikrobloga

opłaca się teraz kupić laptopa bez windowsa? Ile teraz kosztują klucze i czy to jest legitne? szukam dla mamy budżetowej opcji, bo na samego laptopa ma koło 2000zł #laptopy
  • 6
  • Odpowiedz
@Wirtuoz: Za jakieś 1200+ już jej kupisz coś co się jej nada do wszystkiego czego mogła by chcieć Z WINDOWSEM w sklepie

Jedyne na co powinieneś zwracać uwagę to wielkość matrycy
A tak to co więcej je trzeba? Twoja mama będzie odpalać wiedźmina na nim? Czy przeglądać jakieś stronki ewentualnie pisać maile?
  • Odpowiedz
@ZeroX4: to będzie głównie netflix/disney plus, przeglądanie internetu + czasami excel i word

Myślałem o czymś lekkim fajnie wykonanym, coś takiego spełnia HUAWEI MateBook, ale kosztuje koło 2,5k - myślisz, że bezsensu?
  • Odpowiedz
@Wirtuoz: Do tego co opisałeś to za 500-700 zł byś znalazł używkę na olx

W sklepie - tu masz przykład co by jej wystarczyło w zupełności 1500 zł +/-
https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/acer-laptop-swift1-14-n4500-4gb-128ssd-w10s.bhtml
A tu MateBook https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/laptop-huawei-matebook-d-15-15-6-ips-i3-1115g4-8gb-ram-256gb-ssd-windows-11-home?gclid=CjwKCAiAs8acBhA1EiwAgRFdw5OVBIGtcVdvFMVbnRd-R2HcA1YjfhuqqwZkyzy5NENdMZIbZEJqjhoCoBQQAvD_BwE
Tyle tylko że ten MateBook 2x wiecej miejsca na dysku 2x wiecej ramu a koniec końców cena prawie 1900zł a nie wiem czy Twoja mama by to tak na prawdę poczuła różnicę między nimi w tym jak
  • Odpowiedz
@ZeroX4: raczej to miałby być laptop na kilka lat, więc 4gb to bida myślę, 8 już brzmi lepiej :) tak samo dysk, jakieś zdjęcia by sobie zgrała z telefonu itd. Pomyślę nad tym MateBookiem z i3 :) ale dzięki wielkie za odpowiedź
  • Odpowiedz
@Wirtuoz: Ale co Ci da 8gb za kilka lat czego Ci nie da 4gb?
Dyskacza zawsze możesz dokupić albo i lepiej/tanie kartę SD czy pen drive bo te towary to tylko tanieją
Albo i jeszcze lepiej dysk zewnętrzny i to na USB

4gb to faktycznie mało ale pozwól że Ci trochę rozjaśnię umysł
4gb vs 8gb to my tu rozmawiamy o jak myślisz ilu sekundach różnicy w całkowitym uruchomieniu się systemu?
  • Odpowiedz