Wpis z mikrobloga

Serio was tak boli te 30 mln zł? Przecież NFZ przepala 300 mln zł miesięcznie na bezrobotnych Ukraińców którzy nic robią.
Bo pracujący i opłacający składki nie są do tego zliczani
A was boli 30 mln zł XDXDXD Oczywiście nie popieram tego dawania reprezentacji i zarządowi tej premii ale to naprawdę są drobne w porównaniu do tego jak rząd rozwala pieniądze na lewo i prawo i nikt nie się nie oburza XD
#mecz #mundial #reprezentacja
Pobierz lentilek - Serio was tak boli te 30 mln zł? Przecież NFZ przepala 300 mln zł miesięcz...
źródło: comment_16702693555TnNUJCX5lt9fPuBotTUjX.jpg
  • 17
"Ale jeżeli w pełni korzystaliby z systemu, to będziemy obciążeni, per każdy milion uchodźców, mniej więcej kosztami 300 mln miesięcznie" – podał Niedzielski.


@lentilek To w końcu przepalają te 300 milionów, czy mogliby przepalać? No i skąd rewelacje o tym, że pracujący Ukraińcy się niby do tego nie dokładają?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@StarySer: czy ja napisałem że pracujący się do tej kwoty zliczaja? Napisałem że się NIE ZLICZAJĄ DO KWOTY 300 MLN MIESIĘCZNIE. A kwota ta dotyczy tych co nic nie robią i się #!$%@?.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@missioncritical: Chce uświadomić że 30 mln to tak naprawdę kropla w budżecie i że PiS przewala pieniędze na inne głupoty. I tak mam prawo porównywać jak ktoś przyjeżdża do naszego kraju i po pół roku nie pracuje bo mu się nie chce to jest coś nie chalo. Teraz nie twierdzę że wszyscy tak robią bo sporą część pracuje ale jednak są tacy ludzie.
@lentilek: a i siejesz dezinformację. Nie wiem skąd pomysł, że milion Ukraińców tu siedzi i nie pracuje? Zasiłki dla nich się już skończyły. Muszą pracować żeby mieć za co żyć.

Podpierasz się luźnym tekstem ministra z KWIETNIA kiedy uchodźcy do nas napływali, a nie jak jest teraz, kiedy ich sukcesywnie ubywa.
@missioncritical: Ta kwota jest na milion osób, Od początku wojny przybyło do nas ponad 8 mln osób. Natomiast na Ukrainę wróciło 22 tysiące, serio myślisz ze 8 mln pracuje ?

Niestety nie mogę znaleźć informacji ile z nich pracuje aktualnie w sierpniu to było 380 tyś osób.
https://www.gov.pl/web/rodzina/blisko-380-tys-obywateli-ukrainy-znalazlo-prace

Niedzielski mówił 300 mln zł za każdy milion Uchodźców jest ich 8 milionów. Więc aktualnie to może być kwota kilkukrotnie większa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@missioncritical: Mój błąd przyznaje się aktualnie w kraju przebywa około 1,795 mln uchodźców licząc od dnia wybuchu wojny. Ponad 8 mln ogólnie przyszło do Polski a z Polski do Ukrainy około 6 mln osób. Generalnie to boli mnie dlatego że ciągle jest gadanie że NFZ nie ma pieniędzy zabierana jest refundacja na leki, artykuły medyczne które są potrzebne ludziom chorym, Czekasz na operację z 2 lata a potem ci mówią że