Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Witam mireczki, pytanie mam.
Mam domu ogrzewanie podłogowe z osobnym termostatem dla każdego pomieszczenia. Majster podłączając owe termostaty do centralki przy pompie zrobił to na chybił trafił. Nic oczywiście nie jest też podpisane. Teraz przykładowo ustawiając zadaną temperaturę w łazience, włącza zawór na grzanie w salonie. Termostatów jest razem siedem.
Czy jest jakiś sprytny sposób lub sprzęt który pozwoli mi poprawnie ustawić? Wiadomo, mogę się bawić w przepinanie kabli na centralce do skutku ale jest to zabawa mozolna plus utrudniająca normalne życie w domu.
#kiciochpyta #budownictwo #budowlanka #majstrujzwykopem
  • 3
@xionc jeśli masz listwę zasilającą siłowniki i sterowniki pokojowe to jedyne co ci pozostaje to,, przedzwonienie'' kabli i wpinanie tam gdzie być powinno.
Jeśli nie jesteś pewien, która pętla jest od którego obiegu to pozostaje odpalanie na wyższą temperaturę i porównywanie gdzie zaczyna robić się ciepła.
Nie masz żadnych zdjęć przy rozprowadzonej podłogówce? Majster nie pamięta, która pętla jest od którego pomieszczenia? Ja bym gościa ścigał żeby to ogarnął do skutku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Napleton: Dzięki, tą metodę właśnie stosuje ale idzie jak po grudzie- najlepiej wtedy pozamykać wszędzie pomieszczenia, a z dzieciakami jest to nie do zrobienia.
O majstrze i deweloperze mógłbym dużo opowiedzieć, ale nic dobrego. Wolałbym już nigdy ich na oczy nie widzieć.