Wpis z mikrobloga

@houk: mam ustawione na kotle 58 stopni i myślałem, że jak dobije tę temperaturę to sterownik przechodzi z trybu grzania na podtrzymanie, ale widzę że jestem ciągle w grzaniu
  • Odpowiedz
@houk: Dopiero jak nie da rady zejść nizej z mocą przy zbyt małym zużyciu ciepła to przełączy się na odstawienie. To prawidłowe działanie, tak ma być. Ekonomia spalania jest najlepsza w takim ustawieniu a piece pod ecoal maiły być badane na spadek sprawności przy mniejszych mocach.
  • Odpowiedz
@houk: Czyli w sumie zostało mi teraz operowanie temperaturą za zaworem 4D jeżeli chcę zmniejszyć temp? Tu też ciekawie bo mam nastawiony temp za zaworem na 45st, a trzyma się 53 cały czas.
  • Odpowiedz
Dla niektórych piecy temp minimalna na piecu była inna, w bruli da się min ustawić 43 stopnie.
Tutaj masz zawór w pełni przełączający CWU albo CO wiec dla CWU pewnie ma iść wyżej a dla CO można niżej.
Masz grzejniki czy podłogowe?
  • Odpowiedz
@houk: niby w instrukcji pieca jest 55-60 temp kotła.
Muszę czujniki temp zew i wew w końcu popodłączać i może w sumie wtedy przełączę na regulator pogodowy - grzejniki. Dom w ogóle średnio ocieplony i jakieś 280m
  • Odpowiedz
@Kubolex94: Dużo zależy od konstrukcji pieca i węgla, czasem za niska temp to robią sie spieki czasem za wysoka to też zaczyna spiekać. Kwestia powietrza i jego ilości ważna, np jak się dziurki przytkają w palenisku potrafi zacząć nie dopalać albo też spiekać, fajne ze te sterowniki badają temp spalin i próbują robić to spalanie ekonomiczniej ale miałem juz tak słaby węgiel że spiekał mimo wszystko przy większej mocy.
co do
  • Odpowiedz
@Kubolex94: To czas pokazujący ci potem ile zostało w podajniku węgla ...
Czasu wyrzutu w moim nie ma, doczytaj w manualu co to znaczy.
Bo może oto być ile ma podawać na przegrzanie podajnika albo ile na przepchniecie węgla przez cały ślimak albo jeszcze coś innego
  • Odpowiedz