Wpis z mikrobloga

Czyli wychodzi "NATO" że przypadkowe rakiety mogą sobie spadać na teren Polski, NATO reaguje tylko na zaplanowany, przemyślany i bezpośredni atak. Czuje się już bezpiecznie po słowach sekretarza generalnego NATO ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#rosja
#wojna
#ukraina
  • 12
  • Odpowiedz
@lIENll: Nikt nie odpala 5 artykułu gdy 2 zbląkane rakiety jebną w traktor s lubelskim czy to ruskie czu ukraińskie. Zrozum to w końcu jeden z drugim. Jak jest wojna to takie rzeczy się zdarzają. To nie jest akt agresji do rozpoczęscia wojny w której zginą tysiące ludzi.
  • Odpowiedz
@monkiusz: A gdzie ja napisałem coś o aktywowaniu artykułu 5 NATO? Napisałem coś o ataku na Moskwę czy Kaliningrad? Są inne środki zapobiegawcze i tego oczekuje od NATO żeby sytuacja się nie powtórzyła w przyszłości.
  • Odpowiedz
@lIENll: no a powiedzieli ze nie wzmocnią? Mają czołgi z armaty wystrzelić pod granicę czy z samolotów zrzucić? Może trochę cierpliwości to nie jest decyzja na poziomie wybrania sosu do hot doga
  • Odpowiedz
@lIENll: I co mieli zrobić? Tarczę antyrakietową jak w Izraelu by chronić polskie ciągniki? Wiesz, że przez te tarcze też rakiety czasem przechodzą? Zejdz na ziemię, serio, bo #!$%@? jak potłuczony.
  • Odpowiedz
@Watchkeeper @monkiusz Po prostu oczekuje jakiejś reakcji NATO, w końcu ten sojusz daje nam jakieś bezpieczeństwo. Klepanie po pleckach że wszystko będzie dobrze i że nic się takiego nie stało jakoś mnie nie przekonuje, ale wam może to wystarcza więc spoko.
  • Odpowiedz
Jeśli nie chcesz stać się „pionkiem” machiny dezinformacyjnej, stosuj poniższe zasady.
Nie kieruj się emocjami. Panika, strach, złość to źli doradcy. Nie warto działać impulsywnie, pod wpływem chwili i napędzać fali fake newsów.
Weryfikuj docierające do ciebie informacje, np. poprzez porównywanie źródeł i sprawdzanie ich rzetelności.
Nie udostępniaj niesprawdzonych informacji.
Nie spekuluj i nie twórz teorii spiskowych.
Czekaj na oficjalne komunikaty.
  • Odpowiedz