Wpis z mikrobloga

Czy adres lub nazwa firmy gdy doszło do zmiany mogą być przeszkodą przy przeniesieniu domeny? Czy nie ma to wpływu? Domena ważna jeszcze kilka dni w OVH. Kod auth/info wysłany i nie mogę przenieść domeny. Po paru dniach takie wiadomości:

aktualnie zlecenie transferu domeny nie zostało zrealizowane.

Powód: Niepoprawne informacje autoryzujące domeny.


i

Serwer zajmujący się operacją DomainOutgoingTransfer dla domeny

był zmuszony ją anulować


Poniżej zamieszczamy odpowiedź serwera:

Transfer wychodzący został anulowany


#ovh #domena #hosting #pytaniedoeksperta #internet
  • 9
@normanos: A czy to nie opóźni transferu? Ta zmiana/aktualizacja danych bo różne zapisy widziałem i zastanawiam się co z tym zrobić.
Co w przypadku jeśli do czasu ważności domeny nie zostanie jeszcze poprawnie przeniesiona?
A czy to nie opóźni transferu?


@Bushi13: zmiana danych właściciela chyba blokuje transfery na 60 dni

Co w przypadku jeśli do czasu ważności domeny nie zostanie jeszcze poprawnie przeniesiona?


@Bushi13: musisz ją opłacić w ovh jeszcze, ryzykowne robić takie akcje bez opłacenia na kilka dni przed wygaśnięciem

w panelu ovh sprawdź aktualne dane właściciela domeny
@sha128: No właśnie i to jest dość problematyczne dla mnie. Adres, nazwa firmy są inne. Mail, telefon aktualne.
I jestem w kropce bo te 60 dni to spore opóźnienie dla mnie jak zmienię dane na nowe.

Czy firma do której przeniosłem może zarejestrować domenę na stare dane a dopiero po przeniesieniu by je zaktualizowała na te moje aktualne?
Nie wiem jak to obejść.

Pierwszy raz przenoszę domenę i pełno niespodzianek przy
@Bushi13: a adres e-mail znasz jaki był przypisany do danych dla tej domeny? Chodzi o Abonenta domeny. Na ten adres wysyłane są wiadomości dotyczące transferu, potwierdza się link i transfer przechodzi. Link jest ważny kilka dni chyba do 5 albo 7 dni, potem wygasa jeśli się nie kliknie i proces trzeba od nowa powtórzyć.