Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy też zgadzacie się że na zespół aspergera powinny być stopnie? np. - wysokofunkcjonujący , niskofunkcjonujący , dziecięcy , atypowy , Tak samo jak z autyzmem? Często ludzie z zespołem aspergera , radzą sobie gorzej niż ludzie z autyzmem wysokofunkcjonującym . Jeden człowiek z aspergerem , będzie zaradny , nie będzie widać po nim choroby , będzie pracował , uczył się , spełniał marzenia , będzie szczęśliwy , będzie wchodził w związki , jak nikomu nie powie to nikt nie będzie wiedział że na coś cierpi , ułoży sobie normalnie życie i założy rodzinę , a drugi człowiek z aspergerem , nie będzie w stanie chodzić do szkoły , pracować , nie będzie nawet umiał jeździć i panować nad samochodem , będzie prawiczkiem , od razu będzie widać po nim że jest niepełnosprawny , i nie będzie się dało tego ukryć . Niby zespoł aspergera to lekka odmiana autyzmu , ale nie do konća . Tak samo jak jest np. autyzm wysokofunkcjonujący , to mógłby być zespół aspergera wysokofunkcjonujący , bo niektórzy ludzie z aspergerem , są niskofunkcjonujący . Też się zgadzacie z tym że te diagnozy są troche pochopne i powinno się lepiej je zrobić?

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #636f9a54f457b9087ffb86e0
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 5
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania jeśli Ci przeszkadza obecny podział to mam zła wiadomość: zgodnie z najnowszymi dyrektywami unijnymi z tego roku, mamy bodajże 2 lata, aby spłycić podział na autyzm i Aspergera w taki sposób, żeby takich podziałów nie było.
Poza tym jeśli apergerowiec funkcjonuje niżej niż autysta, to być może obaj zostali źle zdiagnozowani
  • Odpowiedz
GłuchaJulka: Ten cały Asperger wymyślono po to, żeby "psycholożki" zbijały kasę na rodzicach, którym wydaje się, że ich dzieci są inne, lepsze od innych, wyjątkowe. Dziecko ma zespół Aspergera, opinia psychologa i cyk terapia, 150 zł za godzinę. Inne dzieci są gorsze. Mój synuś jest genialny, bo ma zespół Aspergera. I już taka matka czuje się lepsza od innych.
---

Zaakceptował: LeVentLeCri
  • Odpowiedz