Wpis z mikrobloga

#bron #gunboners #militaria

Zastava M19 MCS - gdy bardzo chcesz zrobić nowoczesny karabinek ale trzymasz się kurczowo tradycji AK. I rodzi się pytanie po co? Tylko 10-15% części kompatybilnych z AK, na ciort się męczyć i zachowywać te korzenie AK. Zrobiliby lepszą konstrukcje jak by się odcieli np. od mechanizmu spustowego AK, czy ogólnie tej konstrukcji. Bo fajnie, że jest szyna na górze, ale z tego co widzę aby broń rozebrać trzeba całą tą szyne zdjąć... Kompatybilność z magazynkami AK jeszcze jestem w stanie zrozumieć, ale to można zrobić poprawiając inne rzeczy. Ba nawet ktoś trenowany na AK będzie miał midfuckua bo przeładowanie jak w AR-15 a nie AK ( ͡º ͜ʖ͡º).

Choć nie powiem łatwo wymienna lufa super sprawa. Najlepsza, że broń tez jest w wersji 6,5 Grendel. To jest w tej konstrukcji najlepsze.
  • 6
@Variv: Witamy w świecie małych armii z krajów o średnich/niskich dochodach. Pewnie chcieliby coś lepszego, ale problem w tym że Zastava nie chce/nie może przezbroić linii na tłuczenie czegoś nowego (sporo kasy idzie ze sprzedaży nowych AK a dwie linie pewnie nie byłyby odpowiednio dochodowe zwłaszcza że armia Serbii to mikrus więc na setki tysięcy sztuk broni w kalibrze 6,5 Grendel którą przyjeli na uzbrojenie nie ma co liczyć a w
@rebel101: Linia i tak musi być oddziela. Tu nawet reciver jest krótszy niż w wersjach AK. To tak jak z Gailem i nowym Galil ACE. Niby podobne ale cała linia do produkcji jest nowa. Starego Galila się już się nie da wyprodukować bo nie ma do niego linii i maszyn (mówię o Izraelskiej fabryce, RPA nadal je klepie na licencji). Mimo, że konstrukcie niby podobne (bardziej podobne niż M19 do AK).
@Variv: wymiana lufy fajna rzecz ale przecież po takiej zmianie trzeba by to na nowo przystrzelać.


@Mucholep W wielu innych konstrukcjach zmiana punktu trafienia po zmianie lufy to często nie więcej niż 1 MOA. Jeśli masz zamontowana długa lufę i np idziesz czyścić budynek i zmienisz na krótka. To taka zmiana na krótkich dystansach nie zmieni ci wiele. Tyle w teorii. W praktyce armie świata tych wymiennych luf nie traktują w