Wpis z mikrobloga

Moje przemyślenie z dupy. Mostu krymskiego nie wysadzili rosjanie, przynajmniej nie ci którzy popierają Putina. Przecież to idealna okazja żeby pokazać; patrzcie atakują nas naziści samobójcy, itd. Pretekst do użycia atomu, kontroli ludzi na ulicach, czy kolejnej tury mobilizacji. A główne media mówią o jakimś pożarze i przywróceniu ruchu na moście po 12h xD Tylko dalej mnie zastanawia jak podłożono ładunki na podporach, bo nie wyglądają jakby były zniszczone przez wybuch ciężarówki.
#ukraina #rosja #wojna
  • 5
@SGTIHALIT Żeby nie było, bo może #!$%@?ę głupoty - w mostach totalnie nie siedzę i nigdy tego gówna statycznie nie liczyłem. Wnioskuję tylko po tym co nie uleciało jeszcze z pamięci po wykładach.

Ale to nie było tak że most dostał nagłe obciążenie poprzecznie do przęsła od eksplozji tego pociągu obok i po prostu wybiło go z łożysk, a kolejne obciążenia dynamiczne, na które już skłonny jestem postawić (zakładam że nawet przewidziana
@SGTIHALIT O tym właśnie mówię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Natomiast ciężko rozkładać to logicznie, nikt zapewne nie obliczał tego mostu na obciążenie któremu został wtedy poddany ¯_(ツ)_/¯