Wpis z mikrobloga

#ukraina #rosja #propaganda #afera

Dziwna akcja...
Wystawiłem ogłoszenie na OLX gdzie jest mój numer podany. Dzwoni do mnie numer telefonu +48570698583. Odbieram, słyszę że ktoś w języku ukraińskim/rosyjskim rozmawia z kimś w tle. Mówię halo, próbuję coś zagadać, zapytać o co chodzi, ale wydaje się, że te osoby mnie nie słyszą, ale zostaję żeby posłuchać dalej. Po chwili słyszę, że dzwonią do kogoś innego. Ten ktoś odbiera. Mówią mu, że widzieli jego ogłoszenie że sprzedaje koguta z kurami i że chcą kupić. Gość mówi że to pomyłka, oni dalej twardo swoje. Rozłączyłem się, zakumałem, że to jakiś trolling. Piszę tego posta, dzwonią drugi raz. Odbieram, ktoś ze wschodnim akcentem mówi do mnie "Halo?". Ja: Halo? Dzwonił Pan do mnie przed chwilą, prawda? W tym momencie przełączył mnie ponownie tak, że znowu słyszę rozmowę dwóch innych typów.

Taguję trochę dla atencji, ale to wygląda jak targetowany trolling wiadomej strony konfliktu na podstawie numerów dostępnych z OLX. Spróbujcie sami tam zadzwonić. Jeśli będzie zajęte to prawdopodobnie do Was oddzwonią.

@niebezpiecznik-pl mieliście coś podobnego?
  • 1
  • Odpowiedz