Wpis z mikrobloga

Moje leciwe Ozone TRIFX właśnie wyzionęły ducha (przetarł się przewód) i szukam czegoś co mi te słuchawki zastąpi. Nie jestem wielkim audiofilem, słucham różnej muzyki więc mają to być słuchawki raczej uniwersalne i koniecznie przewodowe. Poczytałem trochę, też tutaj na mirko i wpadły mi w ręce dwie propozycje:
1. KZ ZEX PRO (link)
2. KZ ZS10 Pro (link)

Budżet tak do 200-250 zł ale wiadomo, im mniej tym lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Coś innego, lepszego można znaleźć?

#sluchawki #przewodowe #dokanalowe #audiofile
  • 12
  • Odpowiedz
@fexxer: to zależy, czasami puszczę sobie coś bassowego z YT (np. link) i sprawia mi to przyjemność, ale najczęściej słucham normalnej muzyki (jakieś popy/rapy). Słuchawek też używam do normalnego słuchania jakichś podcastów/filmów na YT/rozmów na meetsach/teamsach. Generalnie to mają być słuchawki do wszystkiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Te moje Ozone TRIFX to raczej crap w porównaniu ze wszystkim z budżetu 200-250 zł więc pewnie będę zadowolony
  • Odpowiedz
  • 2
@Rst00 Dużo jest ciekawych słuchawek, więc jest w czym wybierać. Skupiłbym się na czymś mniej agresywnym, gdzie góra nie będzie męczyć i nie będzie aż tak ostra:
- Blon BL-03
- KZ ESX
- Tripowin MELE
Jak chcesz tanio to np. CCA CRA, ale tu już nieco ostrzej, ale nadal bardzo przyjemnie w tej cenie.
Jak bardziej naturalnie, ale nadal z wyczuwalnym basem to Soulnotes Zero.
Wszystkie testowałem, mogę polecić. Właściwie mam
  • Odpowiedz
  • 1
@Rst00 ZEX PRO miałem, też sprzedałem. Ogólnie dziwnie grające, jednak ta wyższa średnica tam mnie denerwowała, jakoś nie potrafiłem zrozumieć tego hajpu na nie. ZS10 Pro nie miałem i nie słuchałem, ale z pomiarów wynika, że są dość ostre i grają V-ka, takie typowe granie standardowych KZ. Nie przekonują mnie, już lepiej kupić CCA CRA wtedy.
  • Odpowiedz
@fexxer: czytam właśnie o wszystkich z nich i najbardziej się skłaniam ku Blon BL-03 tylko podobno jest problem z dopasowaniem do ucha tzn. z gumkami. Miałeś problemy? Trzeba dokupować inne żeby trzymały się w uchu?

Co myślisz o Tin Audio T2 bo jeszcze one mi wpadły w rękę podczas przeglądania sieci?
  • Odpowiedz
@fexxer: ok, czyli po prostu z defaultu gumka nachodzi bardzo głęboko na tę tulejkę słuchawek przez to wchodzą mało do ucha i rozwiązaniem jest zrobienie takiego dodatkowego dystansu na tulejce słuchawek żeby gumka nie nachodziła tak głęboko i zrobiła więcej miejsca przez co można głębiej wsadzić do kanału ucha? Poczekam jeszcze do jutra i jak nie będzie czegoś ciekawszego to zamówię te BLON BL-03, kupiłbym od Ciebie ale potrzebuję FVAT (
  • Odpowiedz