Wpis z mikrobloga

#grafika
#grafikakomputerowa
Hej, mam fajny kolor na grafice na stronie internetowej. Chciałbym mieć wartość w jakimś systemie kolorów, NCS, RAL, LCH, cokolwiek. Jak pobiorę tą grafikę i w #gimp zrobie próbkowanie koloru to otrzymana wartość będzie prawidłowa, czy to tak nie działa? Rozumiem, że to co widzę na monitorze w przypadku takiego próbkowania jest pomijane?
  • 6
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hekktik: no ja to zrobiłem, tylko pytanie jest o to, czy to na pewno działa w ten sposób ( ͡° ͜ʖ ͡°). Intuicja podpowiada że tak, ale zanim zamówię 300l farby wolę się upewnić
@asasello: a jak ma dzialac? no jakies tam wartosci podaje. ale w kolorze jest x czynnikow, jak masz to w farbie to co dostawca to zrobi inaczej, pozniej wplyw podloza itd itd, ogolnie kolor to bzdura xd

oczywiscie mozesz tez miec podkrecone wartosci na monitorze i dlatego ten kolor ci sie podoba, ale to nie zmieni jego wartosci na probce wiec technicznie bezdie to ten sam kolor, co nie znaczy ze
@asasello: Odpowiedz sobie na pytanie czy jakikolwiek wyświetlacz obejmuje gamut kolorów widzianych gołym okiem człowieka. Przeskakując między profilami kolorów zawsze musisz dopasować kolor z osobna (przynajmniej, jeśli chcesz go wiernie odwzorować). Najpewniej robi się to fizycznym wzornikiem, na skróty programami albo w przypadku doboru farby po prostu odwiedź sklep stacjonarny.