Wpis z mikrobloga

Jak wcześniej pisałem mam 2 kumpli uciekających po raz drugi już przed mobilizacją. Jednemu się bardzo sprawnie i szybko udało dotrzeć do Finlandii (miał wizę), drugi udał się wczoraj rano do Władykaukazu gdzie próbuje przekroczyć granicę z Gruzją. Bilet z Moskwy Władykaukazu kupił z dnia na dzień za ~500usd, następnie od razu udał się w stronę granicy, niestety okazało się że kolejka do granicy ma ponad 20km i bardzo wolno się przesuwa, po 24h w kolejce wrócił dzisiaj rano do Władykaukazu z zamiarem zakupu roweru (do granicy jest kilkadziesiąt km), okazało się że nie pierwszy wpadł na ten pomysł i w mieście ciężko dostać rower, w końcu mu się udało kupić na bazarze za 200usd jakiegoś chińczyka i teraz porusza się w stronę granicy. Wziął tylko plecak z laptopem, walizki zostawił w hotelu i i zapłacił komuś żeby mu wysłali kurierem.

#ukraina #rosja #wojna #mobilizacja
  • 30
  • Odpowiedz
@Niemamwiedzy: W Rosji też były masowe protesty. Jednak pomimo tego państwo staje się bardziej opresyjne. W KRLD możesz zapomnieć o protestach a w okresie stalinowskim w PRL też ich raczej nie było. Chociaż na samym początku władze grały rolę ugodowych a nawet oficjalne uroczystości odbywały się z kościołem. Gdzieś nawet są zdjęcia Bieruta na Mszy.
  • Odpowiedz
@tsumazi no, z pewnością. Bo to ja jestem ruSSkiem co od 23 hoduje fiutina i zgadza się z resztą na kazdy jego fantastyczny pomysł. Mogli latami robić cokolwiek. Teraz za późno.
  • Odpowiedz
@mati3654: Mam znajomego Rosjanina, który mieszkał w Polsce, prowadził mały biznes, zdawało się że nieźle się asymilował, a po wybuchu wojny mocno zaangażował w pomoc uchodźcom. Nawet wywiady z nim były w mediach, gdzie mocno potępiał wojnę i Putina. Parę miesięcy temu zniknął z dnia na dzień bez słowa, kiedy zgłosiliśmy zaginięcie na policji okazało się że wyjechał z powrotem do Rosji xD kiedy kontaktował się już stamtąd wypowiadał się
  • Odpowiedz
a wcześniej jakie miał zdanie o wojnie? Dlaczego tyle czasu im zajęło przemyślenie sprawy, żeby nie mieszkać w Rosji?


@Kressska: Na początku sporo wyjechało ale wrócili. Bo kasa się skończyła za granicą.
My mamy luksus w UE. Oni mieli do wyboru Turcję, Gruzję i Kazachstan.
  • Odpowiedz
Bo to ja jestem ruSSkiem


nie jesteś bo urodziłeś się po drugiej stronie kreski na mapie xd
biorąc pod uwagę twoją mentalność to byłbyś zagorzałym putinowcem i denazyfikatorem w przeciwnym przypadku

@bocznica:
  • Odpowiedz