Wpis z mikrobloga

Hej, kilka pytań, chcę przejść z Pokemon GO na TCG, ale wiele rzeczy jest dla mnie niejasnych.
1. Mam naturę kolekcjonera i chciałem zbierać karty we wszystkich warianrach (common, holo, reverse holo etc) ale nie do końca rozumiem mechaniki działania tego w poksach. Czy każda zwykła karta ma wersję holo i reverse? Czy istnieje jakiś katalog/pedia umożliwiająca ogarnięcie tego laikowi, która zawiera spis tych wersji dla każdego dodatku?
2. Chcę zakupić album 3x3 albo 4x3, zipowy, tak żebym mógł przechowywać poszczególne dodatki w osobnych albumach czyt. cały dodatek w jednym ze wszystkimi wersjami kart. Jakieś rekomendacje?
3. I pytanie jak najlepiej zabezpieczać karty w momencie wkładania ich do albumu? Widziałem zarówno te koszulki standardowe ultra pro z czarnym tlem jak i całkiem przezroczyste, na YT niektórzy pakują też podwojnie i dopiero album. Co radzicie?
Z góry dzięki za odpowiedzi!

#pokemontcg #pokemon #tcg
  • 9
@StudentPiwniczak:
Ad. 1. wszystkie common, uncommon oraz rare maja wersje reverse. Ultra rare w góre nie maja wersji reverse.
Zawsze mozesz pobrać liste z danego dodatku wpisujace w google nazwe dodatku + card checklist - jest na oficjalnej stronie jak tutaj:
https://tcg.pokemon.com/en-us/expansions/lost-origin/

Ad. 2. nie do końca wiem o co Ci chodzi, ja uzywam zwyklego ultra pro power bindera:
Ad. 3. dobre koszulki powinny wystarczyc - chociaz nie wiem jak ludzie
@StudentPiwniczak: Możesz używać immer sleeve dragon shield flip przy wkładaniu. Przy droższych magnetic sleeve albo plastic box (oba wtedy musisz trzymać w pudełkach)
Klaser jaki ci się pdooba ja kam zipy i mam 4x4 bo się cały set mieści