Wpis z mikrobloga

Zegarki Apple Watch od dzisiaj w końcu z opasek fitness stały się pełnoprawnymi zegarkami biegowymi. nadają już się nie tylko do joggingu Ale także do treningów. ustawienie dzisiejszego treningu w postaci dwóch Interwałów czas chłodzenia i rozgrzewki zajęło mi 30 s samego zegarka bez używania tel. co w przypadku Garmina było niemożliwe. zegarek dostał różne konfigurowalne ekrany danych wydaje mi się że czytelniejsze niż w Garminie.
Pokazuje oczywiście strefy. Można wyznaczać cele i alerty
Szacuje moc
w garminie pokazywał dane albo okrążeń (autolap co kilometr) albo zrobionych interwałów. Tutaj pokazuje w podsumowaniu zarówno tempa, moce , kadencje itp. interwałów jak i osobno rund (autolapów co kilometr)
sam wyznaczył mi strefy tętna i sam będzie je aktualizował bez potrzeby mojej ingerencji w opariu o moje tętna maksymalne i spoczynkowe i mój aktualny poziom wytrenowania.
Sztos. No i w AW jest fajne to że nie marfisz się i fiksowanie GPS'a (garminowi schodziło 15 sekund) tu poprostu włączasz trening i od razu jest rejestrowany.
Na minus pozostaje tylko codzienne ładowanie zegarka. Cała reszta sztos.
  • 9
  • Odpowiedz
@niefilozuj: p.s.: porównanie do garmina było konkretnie do 735XT który po kąpieli w morzu zgasł i już nigdy nie wrócił do żywych.
Wtedy mają iPhona i chciałem spróbować AW ze względu na integrację, powiadomiania, dzwonienie eSIM, odpowiadanie na esemesy i telefony z zegarga itp. (czego nie żałuję a od dzisiaj to już w ogóle nic mi nie brakuje, bo wcześniej mi brakowało ot chociażby tych interwałów, ).
Zachęcam.... aktualizować do najnowszego
  • Odpowiedz
@alteron: garminki też fajne, miałem i suunto i garmina i w każdym jest coś fajnego (polara tylko nigdy nie miałem a kiedyś byłem ciekawy bo widziałek naszych lekkoatletów na youtubach czasami z polarem na nadgarstku) ale częściej z garminami faktycznie.
ale przypomniałeś mi o jeszcze jednej zalecie AW a mianowicie aktualizacje software. wszystkie marki podchodzą do tego w taki sposób: zapłaciłeś za zegarek i wiesz jakie funkcje miał gdy go kupowałeś
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: tak, te po bluetooth. AW ma wbudowany całkiem przyzwoity nadgarstkowy pomiar tętna. czyli trzeba by brać pod uwagę conajmniej forerunner 35 hr elevate czy jakoś tak.
tak AW nie jest tani i można mieć zegarek biegowy za mniejsze pieniądze który policzy te same parametry ale mnie zależało też na innych gadżetach z bieganiem nie związanych dlatego AW.
natomiast to czym się tak podniecam to to że AW jako zegarek raczej
  • Odpowiedz