Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Hej, #stolarstwo

Ma ktoś w posiadaniu listwę do zagłębiarki #makita (1 albo 1.5 metra) i może potwierdzić, że położona jak na zdjęciu i dociśnięta jest płaska? Mam dwie i obie nie są proste, serwis twierdzi, że to wina niewłaściwego przechowywania albo uszkodzenia w transporcie... Używam ich już trochę ale dopiero jak musiałem dwie długie krawędzie cięte z tą listwą złożyć wyszło, że produkuje łuk zamiast linii prostej. ()
phty - Hej, #stolarstwo 

Ma ktoś w posiadaniu listwę do zagłębiarki #makita (1 albo ...

źródło: comment_1662812478LNzCbmv2BtBTLoCTew8X8M.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@phty mam dwie szyny 1.5m jedna z kompletu druga kupiona osobno. Raczej są proste ale za to są trochę różne od siebie w szerokości 0.5-1mm. Jak je spinam łącznikami to powstaje próg i haczy o piłę. Nie ustawiają się też równo i trzeba przy długiej poziomicy je ustawić do prostego i dopiero skręcić. Trzeba będzie kupić szynę 3m...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@phty mam dwie szyny 1.5m jedna z kompletu druga kupiona osobno. Raczej są proste ale za to są trochę różne od siebie w szerokości 0.5-1mm. Jak je spinam łącznikami to powstaje próg i haczy o piłę. Nie ustawiają się też równo i trzeba przy długiej poziomicy je ustawić do prostego i dopiero skręcić. Trzeba będzie kupić szynę 3m...

@MOSKITek: Kurde, to nie są tanie rzeczy, kontrola jakości mogłaby je sprawdzać. Mam
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@phty chyba festool też pasuje do makity. Ale czy jest jakość czy jakoś? Nie wiem...

@MOSKITek: Nie zarabiam na tej zabawie, nie stać mnie na szyny od Festoola niestety ()
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@phty: poszedłem zobaczyć na moją -jest prosta. Natomiast miLbym wątpliwości czy ten blat jest prosty. Mnie się jeszcze nie zdarzyło żeby nie było odchyłek rzędu paru milimetrów na długości blatu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@phty: poszedłem zobaczyć na moją -jest prosta. Natomiast miLbym wątpliwości czy ten blat jest prosty. Mnie się jeszcze nie zdarzyło żeby nie było odchyłek rzędu paru milimetrów na długości blatu.

@pigoku: Jasne, blat na pewno nie jest idealny ale gdzieś musiałem zrobić zdjęcie. Testowałem też poziomnicą, na blacie w kuchni, na podłodze, itp. Zresztą ostateczny dowód to fakt, że nie zgrywają mi się krawędzie cięte z tą listwą, jest ciasno
  • Odpowiedz
@phty swoją drogą serwis ma coś z głową jak mówią że można tak skrzywić taki kawałek aluminium w łuk. Moja listwa spadała, ma wgnioty w narożach i jest w lekkim łuku w drugiej płaszczyźnie ale w kierunku cięcia jest prosta. To musi być wada fabryczna zwłaszcza jak nie ma widocznych uszkodzeń. Niech mądrale spróbują wyprostować twoja listwę, i tak jest do wywalenia... Pozwól im na wszytko to zobaczą że to jest niewykonalne.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@phty swoją drogą serwis ma coś z głową jak mówią że można tak skrzywić taki kawałek aluminium w łuk. Moja listwa spadała, ma wgnioty w narożach i jest w lekkim łuku w drugiej płaszczyźnie ale w kierunku cięcia jest prosta. To musi być wada fabryczna zwłaszcza jak nie ma widocznych uszkodzeń. Niech mądrale spróbują wyprostować twoja listwę, i tak jest do wywalenia... Pozwól im na wszytko to zobaczą że to jest niewykonalne.
  • Odpowiedz